“Таміфлю” скоро буде у всіх реґіонах. Але не в аптеках, а в лікарнях

Глава Секретаріату Президента в аеропорту «Бориспіль» зустріла літак із вантажем препарату «Таміфлю», що прибув із Швейцарії.
Сьогодні вночі до міжнародного аеропорту «Бориспіль» зі Швейцарії прибув літак АН-12 із вантажем противірусного препарату «Таміфлю». В аеропорту літак із цінним вантажем зустріли Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, Глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко та Міністр закордонних справ Петро Порошенко.

«Президент України високо оцінює оперативне виконання Міністерством закордонних справ та безпосередньо його керівником свого доручення та рішення РНБО щодо забезпечення надання Україні допомоги у боротьбі з грипом», – сказала Глава президентського Секретаріату Віра Ульянченко. Від імені Глави держави вона висловила вдячність Міністру закордонних справ за ефективну роботу. «Хотілося б сьогодні дійсно привітати Україну з тим, що в дуже короткий термін до нас доставлено вантаж, якого ми дуже потребуємо», – сказала В.Ульянченко.

Юлія Тимошенко: В Україні наявний втричі більший запас препарату “Таміфлю”, який безкоштовно надаватиметься всім хворим у лікарнях (стенограма брифінгу Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко у Борисполі під час розвантаження літака з вантажем ліків “Таміфлю”).

Те, що зараз ми завезли ще 300 тис., це говорить про те, що у нас буде подвійний-потрійний запас, але, я підкреслюю, не в аптеках, де сьогодні спекулюють, де сьогодні виставляють неймовірні ціни на такі препарати як «Таміфлю», а це буде розвезено виключно у лікарні і цей препарат видаватиметься хворим безкоштовно. Цей препарат не може продаватися.
Я також хотіла звернути увагу на те, що препарат «Таміфлю» завезено по оптовій ціні 67 грн. за одну дозу (одна доза препарату – це упаковка із 10 капсул), а напередодні міністр закордонних справ купив цей препарат у аптеці за ціною 600 грн. за одну упаковку. Це, вважайте, у 10 разів більше деруть ці мародери у приватних аптеках. Це не просто злочин. І з завтрашнього дня я буду вимагати від Генеральної прокуратури, від МВС порушити кримінальні справи за мародерство проти тих приватних аптек, які продають сьогодні ці ліки у 10 разів дорожче.
Ліки, які ми зараз розвантажуємо, терміново пройдуть всі митні процедури і будуть відправлені до всіх областей України. До 10 години ранку 2 листопада цей препарат буде доставлений до більшості областей України, а до 12 години – до найвіддаленіших областей. І, підкреслюю, до лікарень, а не до аптек. Ми не віддаємо цей препарат в аптеки, тому що переконані, що почнеться спекуляція, з людей будуть здирати три шкіри. І тому ми покладаємося сьогодні на лікарні, а в лікарнях цей препарат буде надаватися безкоштовно.

Завдяки прямій закупівлі Урядом препарату “Таміфлю” у швейцарського виробника заощаджено 140 млн. грн. з Держбюджету

Угода про закупівлю ліків від грипу «Таміфлю», укладена між Урядом України та виробником – швейцарською фірмою Rochе без посередників та дозволила заощадити 140 млн.грн. з Дербюджету країни. Про це повідомив Міністр закордонних справ Петро Порошенко на брифінгу, що відбувся в аеропорт „Бориспіль” під час розвантаження літака з ліками.

За словами Петра Порошенка, вантаж доставлений без посередників, а напряму від виробника фірми Rochе, до отримувача – Міністерства охорони здоров’я України.

Він також повідомив, що в Угоді зафіксовано, що ціна за одну упаковку препарату «Таміфлю» складає 67 грн: «Ми сьогодні зекономили 140 мільйонів гривен бюджетних грошей і це є справжня ефективність нашої спільної роботи».

«Ніколи в історії України за два дні, за два вихідні дні, не вдавалося організовувати доставку такої великої кількості ліків за такою процедурою. Це дні, коли не працюють банки, коли Україні повірили на слово, коли нам під наші гарантії надіслали вантаж на мільйони доларів і ми не відвантажували цей вантаж поки не підписали угоду, що отримувачем вантажу є Міністерство охорони здоров’я», – підкреслив міністр.


Tags: