“Табуретники” відвідають Чернівці

___________________________________________________________________

18 березня, на запрошення Профспілки студентів ЧНУ “Табуретники” відвідають університет. У рамках візиту представників “табуретного” руху запланований показ 3 документальних фільмів про подорож українців до 3 океанів світу. Зустріч та показ фільмів заплановано на 18 березня (четвер, 17.00 год) та 19 березня (п’ятниця, 15.30 год.) у приміщенні студентського клубу творчої молоді за адресою вул. Стасюка, 2 (колишній “Хілтон”). Вхід вільний.

Спілкування студентства та представників преси із гостями відбудеться у п’ятницю 19 березня о 17.00 год.

Ініціатор проектів “Із Табуретом до океану” Леонід Кантер;
Командор білорусів з табуретом Кірил Кравцов;
Командор росіян з табуретом Анатолій Анікін.
мистецька ініціатива
“Із Табуретом…”

Видима суть – чотири табурети з київської кухні треба віднести до чотирьох світових океанів, демонструючи мешканцям міст і сіл, через які пролягає шлях, вуличні вистави у форматі „театру скоморохів” часів українського бароко.

Справжня суть – втілення прагнення усіх людей на планеті до свободи і любові, пряме і щире спілкування між Україною і Світом в обхід великої політики, мовою свободи і культури.
Розширення меж кухні та власної свідомості.
Результат – десятки годин документального відеоматеріалу, з якого монтуються повнометражні фільми з художнім вирішенням.

Початок всіх проектів – від пам’ятника Григорію Сковороді, оскільки він є символом волі. „Світ ловив мене, та не впіймав”
Завершення кожної експедиції на узбережжі одного з світових океанів.
Команда – актори-скоморохи, оператори, фотографи та інші люди. Геніальність – це закоханість у справу яку ти робиш.

Девіз проекту: „Саме це ми називаємо воля”. Мається на увазі обидва значення слова: і свобода митця від кон’юнктури, і свобода людини, яка є ціннісним архетипом для українця, і свобода творчої особистості, яка отримала право творити від Бога.

Опис проекту: „Із Табуретом до океану” – це унікальне для вітчизняної культури поєднання кінематографу, театру і високих технологій. Тенденції розвитку світової культури фіксують синтез, стирання меж між жанрами і видами мистецтва, між режисером і актором, між актором і глядачем. Вуличний театр, компільований з реаліті шоу, документальні кадри з ігровими та анімаційними познайомлять та закохають глядача в дивовижний світ у якому ми живем.

Держава і культура: „Із Табуретом до океану” має світовий масштаб і амбіції, але при цьому залишається глибоко національним за суттю і духом. Документальні матеріали і фільми, отримані внаслідок здійснених експедицій, є продуктом взаємовигідного культурного обміну і можуть слугувати для освітлення українського внеску у світову культуру і держави Україна як такої.

Що вже зроблено.
Здійснено наступні експедиції і встановлено пам’ятники табуретам на узбережжі:
– 2005р. Атлантичний океан (Польща – Німеччина – Франція) – м. Ла Рошель.
– 2006р. Індійський Океан. (Монголія – Китай – Тибет – Непал – Індія – Шрі-Ланка) – с. Кірінда
– 2007р. Північний-Льодовитий океан (Білорусь – Литва – Латвія – Естонія – Росія – Фінляндія – Норвегія – архіпелаг Шпіцберген) – м.Лонгіербюен

табуретний шлях 2010-2011:
україна – канада – США – мексика – гватемала – гондурас – нікарагуа – коста-ріка – панама – колумбія – еквадор – перу – бразилія – болівія – парагвай – аргентина – чілі (патагонія) – вогняна земля – мис горн

старт експедиції
в Мінську – 26 березня 2010 року
В Києві – 27 березня 2010 року
В Москві – 28 березня 2010 року

мистецькі наслідки експедицій
вуличні вистави: „Коза”, „Івасик-Телесик”, „Наречена чи Тигр?”, “Ми всі з одного курника”;

На базі студії Lizard Films створено фільми:

* документальний “Коза” (реж. Сергій Лисенко)
* 10-ти серійний пригодницький музичний „Із Табуретом до Океану” (реж. Слава Попов)
* кінотрилогія „Із Табуретом через Гімалаї”/

Інформація використана зі сторінки живого журналу табуретників


Tags: ,