Sziget-2013 офіційно став Островом Свободи

У 2013 році фестиваль Sziget офіційно став Островом Свободи. Для того, щоб зробити його справді незабутнім, організатори ввели багато нових місць і програм, як музичних так і немузичних, удосконалили чимало послуг, та додали візуальні ефекти – все це для того, щоб переконати людей в унікальності події, яка представляє нові захоплюючі ідеї кожного року. Їх є багато в світі – таких, що пропонують схожі музичні програми, тож Sziget-команда дійсно вірить, що ключем до розвитку може бути тільки уникнення однаковості і передбачуваності. І ось, створена тимчасова республіка, зі своїми правилами, порядком, цінностями, власним суспільством на окремих розміщеннях у зеленій зоні та особлива атмосфера, яку організатори досягли, експериментуючи зі світлом і установками.

Варто зазначити, що метою Sziget 2013 стало забезпечити максимально комфортне перебування для всіх своїх Szitizens. Організаційна команда зробила все можливе, щоб гості могли насолоджуватись 168-годинним non-stop party і поїхати додому з ясним розумом і відкритим серцем, отримавши незабутні враження, зустрівши нових друзів з усього світу та зберігши дух Szitizenship на все подальше життя.

Найбільш вражаючі місця на фестивалі

Враховуючи досвід і спостереження попередніх років, варто більше звертати увагу на візуальні ефекти, адже вони спрямовані на поліпшення видовища, на що організатори витратили багато енергії та виділили не менше ресурсів. Були втілені в життя такі успішні проекти, як Колізей, Угорське Село, Люмінарій, Східно-Європейська Funfair, колесо огляду «Sziget Eye», яке хоч і було установлено минулого року, але цього вразило відвідувачів своїм розміром до 65 метрів заввишки.

Перш ніж потрапити на Острів Свободи, кожен гість проходить через K-Bridge (так званий Міст-К), чиї залізні балки нагадують букву К, і напевно немає жодного такого, хто б не сфотографувався на його фоні. Міст перетинає річку по діагоналі і призначений для пішоходів та перевізного транспорту.

Sziget Eye, колесо огляду, за розмірами вище минулорічного на двадцять метрів, ставши таким чином одним з найбільших коліс огляду взагалі у світі. Гігантське колесо , що піднімало гостей високо вгору, ідеально освітлене і з центром як проекцією зображення, стало одним з найбільших пам’яток фестивалю.

Місцем, де проводилися циркові шоу і представлялись митці та артисти з всесвітньо відомого Cirque du Soleil, Цирку Сонця, був будинок для ексклюзивних шоу Recirquel, стилізований під бродячий цирк 1890-х, але вже з назвою Cirque du Sziget.

Sziget є величезним художнім зібранням. Цього року сюди прибув вуличний театр з Австралії, континенту кенгуру і коал. Під час прогулянки по острову цілком звичайним було зустрічати людей у дивних вбраннях, персонажів та істот з казок, які ніби з’явились у наш світ з фантазій. Цього року відбулося дуже багато барвистих театралізованих вуличних постановок з усього світу: із Землі Маорі, Нової Зеландії, Австралії, Індії, Китаю та деяких європейських країн.

The new Ruin Pubs Quarter – це не просто мережа громадського харчування, але і те, на що також варто подивитися. Вона створює неповторну атмосферу, яка швидко стає міжнародним товарним знаком фестивалю Sziget. Найзахопливіші бари розташувалися по всьому острову, щоб зробити фестивальще більш яскравим протягом тижня.

Колізей виріс вдвічі цього року, на чиєму місці був колишній намет Медуза. Останнім, але не менш важливим, звичайно, є the Main Stage (Головна Сцена), де проводилися спеціальні заходи такі як Balloon Party (Вечірка Повітряних Куль) (10 тис.), Вечірка Вертушка (the Pinwheel Party) (10 тис.), Вечірка Пляжних М’ячів (the Beach Ball Party) (1 тис.) і також Вечірка Фарб (the Color Party) (у повітря кидали кольоровий пил і створювали цілі барвисті хмари).

На Main Stage протягом п’яти днів фестивалю були представлені такі світові зірки, як ALEX CLARE, SKUNK ANANSIE, NICK CAVE & THE BAD SEEDS, DIZZEE RASCAL, BIFFY CLYRO, BLUR, EDITORS, MIKA, FRANZ FERDINAND та інші. Звичайно хочеться зазначити, що на інших сценах теж виступали не менш відомі виконавці, EMIR KUSTIRICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA, CANKISOU, LENINGRAD, EMPIRE OF THE SUN, THE PAROV STELAR BAND, HADOUKEN!, FLOGGING MOLLY та багато-багато інших колективів.


EMIR KUSTIRICA & THE NO SMOKING ORCHESTRALENINGRAD


EMPIRE OF THE SUN


FRANZ FERDINAND

Окремо хочеться відзначити виступ українського гурту ДахаБраха, під час котрого зібрались мабуть всі присутні українці на фестивалі, на це навіть звернув увагу Марко Галаневич (єдиний чоловік в гутрі), і зауважив що вони ще не бачили такої кількості українців на їхньому виступі за межами України, підняв національний прапор та подякував всім присутнім відвідувачам.

Однією із найважливіших подій є Прощальний Недільний Вечір на Головній Сцені. Як зрозуміло із самої назви, це остання подія під відкритим небом, повна видовищних шоу із феєрверків, піротехнічніки, та інші спеціальні ефектів і та лазерного шоу, під супровід музики відомого DJ David Guetta.

Факти і цифри

Як зазначив на прес-конференції засновник Сіґета Карой Герендаї у 2013 році на фестивалі було представлено в загальній кількості 54 місця у програмі на площі 76 гектарів. У будівництві всієї ділянки для фестивалю взяли участь 7500 робітників протягом приблизно 3-ох тижнів. Загальна кількість відвідувачів складає від 350 до 400 тис. funny questions чоловік, що кваліфікує подію як одну з найбільших фестивалів Європи.

Sziget не став би настільки яскравим, якби не більш ніж 30 – кілометрове спеціальне вуличне освітлення, а також 20 гектарів лісу, прикрашених вогнями у різдвяному стилі. Szitizens острову обслуговували близько 400 працівників та фахівців медичної служби, у тому числі 16 лікарів, 50 медсестер, 12 мотоциклів, 110 патрулів і 6 машин швидкої допомоги. Sziget також надавав послуги аптеки, для того щоб деякі медичні проблеми можна було вирішити швидше і без втручання безпосередньо лікарів.

Цього року Sziget та його жителів захищали 1200 охоронців, і кілька сотень поліцейських з Угорщини, Великобританії, Німеччини, Франції та Нідерландів. Команда Sziget також попіклувалась про охолоджувальні системи біля сцен, враховуючи щорічну спеку, що, до речі, не могло не привернути уваги.

Sziget, ймовірно, найбільш міжнародний фестиваль в Європі, якщо можливо так висловитись, із вболівальниками з в цілому 69 країн та виконавцями з 52 країн. Серед них: далекі та екзотичні Австралія, Аргентина, Аруба, Бахрейн, Ефіопія, Гамбія, Індія, Кенія, Малі, Пакистан, Сінгапур, Південна Африка, Уругвай або Венесуелі.

Міжнародний прорив фестивалю припав на кінець 90-х років, коли все більше і більше іноземних гостей зацікавились фестивалем Sziget. Міжнародна преса також проявила неабиякий інтерес до цієї події і 2013 рік нарахував у загальній кількості 2000 акредитованих журналістів з 40 країн світу, серед яких були присутні і журналісти з міста Чернівці – фотограф Ігор Курик і кореспондент Антон Фаєр.

Наостанок хочеться додати приємну новину для українців: наприкінці червня 2014 року в Києві на Трухановому острові планується проведення першого фестивалю Sziget Ukraine, бюджет котрого складатиме 4 мільйони євро. Триватиме він три дні і очікують на першому фестивалі близько 100 000 відвідувачів, – каже Валерій Мірошник, один з організаторів українського Сігета.

Більше фото з фесту ви можете подивитися у нашому альбомі на Facebook.

Фото – Ігор Курик
Текст – Антон Фаєр


Tags: ,