Стан свободи слова в регіональних засобах масової інформації

Учора, 2 грудня 2009 року, у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему “Стан свободи слова в регіональних засобах масової інформації
На жаль, стенографії виступів на сайті ВРУ немає – тому що виступи були надзвичайно емоційними й гострими, але кілька цитат із офіційного повідомлення про Слухання:

В.о. голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення Олег Наливайко заявив, що протягом останнього часу зросла кількість нападів і спроб залякування журналістів. Зокрема, це проявляється у таких фактах як обстріли приміщень редакцій, замахи на директорів телекомпаній, побиття журналістів і телеоператорів тощо.

Голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко оголосив заяву від спілки журналістів, в якій, зокрема, наголошується, що політична “ситуація в країні розв?язала руки олігархам на свободу слова“.

Представники регіональних ЗМІ поінформували учасників слухань про реальні проблеми в їх роботі. Так, головний редактор львівської газети “Ратуша” Ігор Савельєв розповів про тиск з боку місцевої влади [ось тут про виступ пана Савельєва усього кілька слів – а виступ тривав довго, і був надзвичайно змістовним; маса викривань, звинувачень, арґументів, особистих вражень – прим.ред], голова Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії Вікторія Шилова повідомила про рейдерські захвати ЗМІ, які відбуваються в області, а голова Одеської громадської організації “П?ята студія” Марина Багрій-Шахматова – про напади на журналістів.

Наведено просто кілька сухих цитат – а виступи майоріли такими яскравими подробицями (залякування, підкупи, рейдерські атаки, невиплата зарплат по 5 місяців, голодування), що дійсно стає цікаво (це ж питання піднімала й Вікторія Шилова) – як про такі серйозні речі може мовчати всеукраїнський медіа-простір? Пані Шилова дивується – у нас, каже, у Дніпропетровську і голодування, і шпиталізація, і стільки резонансних подій – а усюди про це тиша. Ніхто про це не розповів у теленовинах, ніхто не опублікував у своїх виданнях, про це, по великому рахунку, ніхто й не дізнався.

Так, дійсно – наш медіа-простір таки має свою сумну специфіку.


Tags: