Чернівецька «Свобода» підтримала акцію непокори підприємців «Калинки»

Точка зору з-за іншого боку барикад (уже маємо змогу бачити рішення міської надзвичайної протиепідемічної комісії та міського штабу з протидії епідемії грипу і звернення Миколи Федорука до громади) – заради досягнення якогось певного паритету й об’єктивності висвітлення наводимо інформацію, поширену прес-службою Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» у повному обсязі:

10 листопада до 8 години ранку близько 1.5 тис. підприємців зібралися біля одного з основних входів в МТК «Калинівський ринок». Після короткого спілкування з представниками адміністрації ринку підприємці зрозуміли, що ніхто крім них їхні права не захистить і повністю перекрили вулицю Калинівську. Свободівці підняттям партійного прапора засвідчили повну підтримку дій підприємців «Калинки».

Після більш як години протестних дій до підприємців приїхала керівник міської надзвичайної протиепідемічної комісії Інна Онацька. Перш за все, вона звинуватила підприємців у протизаконних діях, застерегла від подальших актів громадської непокори та заявила, що «Калинку» відкривати найімовірніше не будуть. На резонне запитання, чому на відміну від «Калинки», супермаркети «Епіцентр», «Караван», «Метро», а з 10 листопада ще й речовий ринок під відкритим небом «Добробут» працюють, чиновник міськради не відповіла.

Після таких перемовин, більшість підприємців прийняли рішення, що свої права ефективніше можна відстоювати біля владних кабінетів. З 10 години підприємці розблокували вулицю Калинівську та рушили в напрямку центу міста. Активісти ВО «Свобода» організаційно допомогли підприємцям впорядковано організувати ходу колони по місту. Під свободівським стягом колона рушила від «Калинки» до міськради. Також багато підприємців доїжджали до центру міста на своїх авто.
Близько 11 години колона «калинівських» підприємців дісталась до «Ратуші», де їх вже чекали 2-3 сотні однодумців. На момент початку акції громадської непокори біля мерії нараховувалось близько 4-5 сотень підприємців-поборників своїх прав.

Скандуючи гасла «Владу», «Роботу», «Правду», «Ганьба владі», підприємці вимагали представників міської влади від надати чіткі пояснення обставин та справедливого шляху вирішення ситуації, враховуючи насущні потреби тисяч і тисяч буковинців та чернівчан, життєвий стан яких залежить від роботи МТК «Калинівський ринок».

Оскільки за півгодини жоден з представників міської влади не наважився зустрітися з пікетувальниками, підприємці перенесли протестні дії до стін ОДА, саме тут о 12 годині представники обласної надзвичайної протиепідемічної комісії мали давати прес-конференцію та повідомити підприємців про владне бачення подальшої діяльності речових ринків області, в тому числі і «Калинки». До протестувальників, приблизно через годину після початку протестних дій біля ОДА, вийшла заступник керівника обласної надзвичайної протиепідемічної комісії пані Гопко, яка стисло повідомила, що обласна комісія не буде рекомендувати міській владі відновити роботу речових ринків, але в компетенції міської комісії взяти на себе відповідальність за відкриття ринків, у тому числі і «Калинки».

Підприємці, обурилися бездіяльністю та нерішучістю влади, адже воліли почути перших владних осіб Буковини. Далі підприємці рушили до міськради і розпочали більш рішучі акти громадської непокори – перекрили спочатку вул. Головну, а потім і вул. Івана Франка біля мерії. Таким чином, підприємці вимагали від комісії, яка з 14.30 розпочала свою роботу, рішень, які б задовольнили прагнення тисяч підприємців та їх родин.

Після більш ніж півторагодинного засідання комісії, представники підприємців повідомили, що комісія до 13 листопада не надає дозволу на роботу речових ринків.

Протестувальники ще близько 30 хвилин продовжували протестні акції і вирішили продовжити акти громадської непокори 11 листопада з 8 години ранку.

Свободівці, які весь цей час перебували разом з протестувальниками, якнайактивніше долучалися до протестних дій і на надалі будуть підтримувати вимоги підприємців.

***
Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»


Tags: ,