Stare Misto

Від Буковина online на фест  Stare Misto цього року було акредитовано два журналісти: Людмила Мещерякова та Сергій Рогов
Далі – пряма мова.

29 червня у місті Львові відбувся фестиваль „Stare Misto“, який можна назвати одним із найцікавіших фестів цього року.
Відбувалося все це дійство на стадіоні «Україна» і зібрало чимало народу. Вхідні квитки були від 80 до 120 грн, а в день концерту і по 40 грн.

наш фотограф Сергій Рогов легендарні Gogol Bordello

Імена учасників були настільки гучними, що нам трохи дивно було, що стадіон не був заповнений глядачами по самі вінця. Почала концерт група MAD HEADS, яка утворилася в лютому 2004 року на базі відомого українського тріо Mad Heads. До гітари, контрабасу та барабанів додалася потужна духова секція, до шаленого рок-н-рольного драйву – нові музичні фарби, серед яких найбільш помітно виділялися ска та регі, з’явилися також елементи українського фолку ( http://www.madheads.kiev.ua/ua/band_history). Хлопці завели публіку і не дивлячись на пекуче сонце народ почав танцювати. Наступними на сцену вийшли «Гайдамаки» (http://www.haydamaky.com/ua/history.php). З їхнім виходом почалися «шешорськи» хороводи, а виконавці працювали на всі сто, з них лив піт, вони витиралися рушниками, але витанцювували під свій карпатен-ска весь виступ. Доречи, гурт «Гайдамаки» буде представляти Україну на всесвітньовідомому фестивалі «Sziget» в Угорщині.
Трохи не в форматі був гурт «Korpiklaani» (http://www.korpiklaani.com/) але це власне моя думка, фотограф наш, наприклад, зі мною не погоджується, пояснює, що це величезна подія в концертному житті України. Думаю, що їх просто треба було давати окремим концертом, не вся публіка сприйняла виступ цього гурту, але багато хто заради них, власне, і приїхав.
На контрасті із ними на сцену вийшов гурт «Сплін», прихильником цього гурту не являюся, тому критикувати або хвалити не буду, але разом із ними співав цілий стадіон.
Відомий гурт «ВВ» на чолі з Скрипкою цього разу якось не вразили. Справа в тому, що у всіх попередніх гуртів був просто ідеально виставлений звук, а от у «ВВ» щось гуділо, глушило голос та інструменти. Нажаль.
І наприкінці – десерт. Гурт, заради якого ми їхали на цей фест. Чудові, божевільні, веселі, життєрадісні, трохи скажені, але геніальні і дуже талановиті – „Gogol Bordello“!!!! Gogol Bordello заснована у 1999 році у Нью-Йорці українським емігрантом Євгеном Ґудзем. Група складається із музикантів з України, Росії, Ізраїлю. Всною 2008 Євген Ґудзь та Сергій Рябцев виконали разом із Мадонною шлягер La Іsla Bonіta в концерте London Live Earth.
Вони просто підірвали публіку, почалися шалені гоцьки під їх неповторний gipsy-punk. Ці цигансько-панківськи мотиви настільки позитивні і радісні, що посмішки не сходили з облич людей, фронтмен групи Євген Ґудзь поливав глядачів вином і грав мікрофоном (техніки фестивалю, певно, втратили свідомість) по пральній дошці…, вибивав барабанне соло на відрі для сміття.
Враження від фестивалю – найпозитивніші, величезна подяка організаторам фестивалю за чудовий звук, ідеальне освітлення, зручне місце для концерту, достатню кількість туалетів та наметів із квасом. Також за велику кількість охорони, якій, в принципі, майже нічого було робити – жодної бійки на стадіоні ми не побачили. Одним слово – організація на вищому рівні, підбір гуртів просто неперевершений, виконавці – молодці, виклалися на повну. Львову окрема подяка за вулиці без страйкуючих таксистів, та взагалі за гостинність.

Людмила Мещерякова
Фото – Сергій Рогов, Віталій Скигар


Tags: , ,