Спільна культурна спадщина

[Головна публікація про День міста 2009]
Фото і текст – Акентьєва Мирослава [slava_ansuz@rambler.ru]

В актовій залі ЗОШ №1 відбулася презентація кількох книг та фільму “Буковина без кордонів”, що створені в межах проекту TACIS “Спільна культурна спадщина”.

Загалом TACIS – це програма міжнародної допомоги, співпраці та партнерства між Європейським Союзом та державами, що утворилися після розпаду Радянського Союзу. Нагадаємо, що минулого року в номінації “Фонд малих проектів: Люди – людям” програми ТАСІS переміг проект Чернівецької міськради “Популяризація спільної культурної спадщини між спільнотами в транскордонному регіоні Чернівці – Сучава”. Триватиме він ще рік, а на реалізацію проекту Єврокомісія планувала виділити 261 тисячу євро, внесок міськради теж немаленький – 26 тис євро.

Модератором зустрічі виступив Микола Кушнір, один зі співавторів книги “Буковина- спільна культурна спадщина”. Врешті-решт виступили всі причетні до видання цієї гарно ілюстрованої та пізнавальної книги: Жан Стельмащук, Микола Шкрібляк, Наталія Філатова, а також Тетяна Татарчук, головний спеціаліст відділу міжнародних відносин та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.

Українські автори працювали у тісній співпраці з румунською стороною, тому на презентацію книги прибула офіційна делегація з Сучавського повіту – представники культурного центру „Буковина”.

Запрошеним освітянам та гостям розповіли також про ще одну книгу, видану в рамках проекту транскордонної співпраці – “Чернівці – місто зустрічі культур та релігій” Ігоря Чеховського, більш детальна презентація якої відбулася в переддень у літературному кафе, що на Центральній площі.

Було показано і кілька кадрів фільму „Буковина без кордонів”, а також представлено базу даних проекту, переглянути яку можна буде найближчим часом з офіційної сторінки Чернівецької міської ради.
Інформаційно насичену зустріч доповнила Дойна Черніка, представивши книжечку казок „Дівчинка і черепаха”, українською та румунською мовами.

Будемо сподіватися, що видання подібних книг та створення таких проектів не обмежиться необхідністю пошуку фінансової допомоги за кордоном, адже розумна популяризація української культури зрештою має шанс набути комерційного відтінку.


Tags: , , ,