Чернівецький штаб з протидії грипу та ГРВІ інформує

З 2 листопада викладачі Буковинського медичного університету забезпечуватимуть роботу «гарячої лінії» за телефоном 57-15-15. За цим телефоном фахівці надаватимуть консультації щодо профілактики грипу та ГРВІ, поради щодо дій населення в умовах карантину.

Служби таксі, приватних перевізників, які мають бажання допомогти лікувальним установам транспортними засобами, просять звертатися до міського штабу або в міський центр організації пасажирських перевезень за телефоном 551404.

У разі підвищення температури, появи інших симптомів грипу , чернівчан закликають не займатися самолікуванням, не намагатися потрапити до поліклініки, а викликати лікаря додому. Лікувально-профілактичні заклади міста обслуговують та надають допомогу хворим незалежно від місця реєстрації та проживання.

Призупинити роботу непродовольчих ринків на період епідемії рекомендує їх керівникам міський штаб з протидії грипу та ГРВІ. Керівникам продовольчих ринків, підприємств торгівлі, ресторанного господарства рекомендовано запровадити обмеження роботи до стабілізації епідситуації.

Чернівчан та мешканців області просять користуватися послугами ринків, супермаркетів лише за крайньої необхідності, пам’ятати, що відвідувати місця масового скупчення людей можна лише у засобах захисту органів дихання

З 30 жовтня у Чернівцях масковий режим запроваджено у всіх видах громадського транспорту – тролейбусах, автобусах та таксі.

Перевізники попереджені про необхідність проведення після кожного рейсу дезинфекційної обробки салонів автобусів, тролейбусів на кінцевих зупинках маршрутів, постійно здійснювати медичний (санітарний) післярейсовий огляд водіїв.

Усі водії громадського транспорту, незалежно від форми власності перевізника, зобов’язані дотримуватися маскового режиму. Відповідальність за дотримання маскового режиму несе як водій пасажирського транспортного засобу,так і керівник підприємства-перевізника.

Міський штаб закликає чернівчан інформувати випадки порушення маскового режиму водіями громадського транспорту за телефоном 551404, вказуючи вид та номер транспортного засобу, водій якого порушує масковий режим, а також дату та час, коли було зафіксовано порушення.

Усі лікувально-профілактичні заклади міста в умовах епідемії працюють без вихідних, у дві зміни. Заявки на виклик лікаря поліклініки прийматимуть до 17.00, обслуговування хворих вдома дільничними лікарями забезпечуватиметься до 24.00.
Міський штаб закликає керівників усіх релігійних конфесій максимально скоротити кількість та тривалість богослужінь у церквах, а також нагадувати своїм вірянам про необхідність керуватися засобами захисту, дотримуватися усіх необхідних профілактичних засобів в умовах епідемії.

(с) Прес-центр МР

 • lekssus

  Як уже достав цей грип. Людська тупість і дурість(

  Діти почали хворіти ще місяць тому. Але приславуте приховування реальної карти лікарями привела то того шо зараз маємо.

  Ось приклад у моєму класі. Хлопчик хворів неділю, приводить мама, але каже: ви знаєте справочки не буде. А чого, питаю? Ну я викликала лікаря, а вони кажуть шо ти, не знаєш шо робити (мати працює лаборантом), сама лікуй.

  Зустрічаю бабусю іншого хлопчика, а вона видає (у мене був шок) у нього піднялась температура під 40, викликаєм швидку, а вони кажуть шо не приїдуть, збивайте самі.

  То шо далі казати?

  Невже не можна було передбачити спалах хвороби, можна було і легко.

  Але ми любимо все робити через одне місце. Ми тепер герої, створюєм штаби, працюєм у дві зміни. Чуть не лінія фронту.

  Карантин треба було вводити ще дві неділі тому, а зараз він уже допоможе, як старій бабі кадило(

 • слушна думка.
  http://www.google.org/flutrends/intl/uk/ua/
  отакі тренди вже були публічно оприлюднені ще купу часу тому, ніхто ні на що не зважав.

  А тепер уже й МОЗ заявляє отаке (http://moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13938):
  "Такий розвиток подій МОЗ України прогнозувало ще навесні поточного року."

  ОТАКОЇ: ЩЕ НАВЕСНІ ПОТОЧНОГО РОКУ. І де усі були? – усі були у передвиборчій боротьбі, гризлися між собою і витрачали сотні мільйонів на передвиборчу.

  Усе як завжди (((

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото