САМ: «Тендерна мафія» виступила проти «чорних списків» у Чернівцях

Спілка Активної Молоді сьогодні розповсюдила прес-реліз наступного змісту:

Чернівецьке міське громадське
молодіжне об’єднання
«Спілка Активної Молоді»
(САМ)

————–
58000,Україна, м.Чернівці,
вул. Ломоносова,2
E-mail: sam-03@ukr.net

Нещодавно Чернівецька міська рада ухвалила рішення «Про затвердження Положення про порядок формування Реєстру недобросовісних учасників торгів у м. Чернівцях». Саме це рішення міської ради змусило нервувати організації, що нав’язують чернівчанам неякісні послуги, товари та роботи за кошти платників податків.

Передбачається, що реєстр недобросовісних учасників стане інформаційною базою даних, яка міститиме відомості про бракоробів. Завдяки реєстру громадяни знатимуть своїх героїв «в обличчя». Всіх хто потраплятимуть, у так званий, «чорний список», в подальшому органи місцевого самоврядування не допускатимуть до виконання робіт за бюджетні кошти.
Мабуть саме через це ті, хто знають, що напакостили громаді Чернівців і відчувають, що вони будуть серед перших в «чорному списку», задіяли свої лобі на верхніх щаблях центральної влади. Так, однин із народних обранців та один із очільників так-званої «тендерної мафії» звернувся до всіх правоохоронних органів, аби ті перевірили, чи мала право міська рада створювати Реєстр недобросовісних учасників торгів у м. Чернівцях.

Такою ж блискавичною була і реакція прокуратури в місті Чернівці у цій справі, яка звернулася з вимогою до міської ради скасувати документ, який був прийнятий міськими депутатами з метою недопущення неякісного виконання робіт, постачання товарів, надання послуг у м.Чернівцях, а також для створення умов проведення закупівель в здоровому конкурентному середовищі.
«Це важливий етап боротьби за підвищення якості життя чернівчан, тому ми всіма дозволеними методами будемо викоріняти бракоробів із Чернівців. Не дозволимо за кошти громади абияк надати послуги, товари та роботи для потреб городян» – так прокоментував ситуацію Володимир Бешлей, депутат міськради, який є автором рішення про Реєстр недобросовісних учасників. «Можливо, ми програємо один бій із бракоробами, але ми повинні виграти війну, яка нами ведеться за підвищення рівня життя громади».

За словами Володимира Бешлея, дивним є те, що народні депутати, котрі так переймаються законністю прийнятих рішень міської ради, чомусь не звернулися до органу місцевого самоврядування із відповідними клопотаннями, а відразу подалися до правоохоронних органів. Тому він запропонував керівництву міської ради запросити на чергову сесію міської ради тих народних депутатів, які палко вимагають скасування «чорного списку» в Чернівцях, аби ті пояснили громаді, чому вона далі мусить користуватися неякісними послугами, які нав’язують місту недобросовісні підрядники, користуючись прогалинами в тендерному законодавстві.

С.Рубанець, «САМ»
19 травня 2009 р.


Tags: , ,