Робота в Чернівцях та області: інтернет допоможе!

Робота – одна з найважливіших сфер життя будь-якої людини, яких би вона форм не набувала (офісна робота, державна служба, підприємництво, наукова робота, робітничі професії, мистецтво, сільське господарство тощо); і кожна без вийнятку людина потребує професійної самореалізації – як невід’ємної частини актуалізації особистості та самореалізації в цілому.

На ринку праці наразі багато проблем:
– невідповідність освітньо-кваліфікаційного рівня шукачів (тобто коли підприємствам, установам, організаціям потрібні електрогазозварювальники, будівельники тощо – а всі, чомусь, навчаються на юристів та економістів), тобто серйозний дисбаланс попиту і пропозиції;
– регіональний дисбаланс – що також зумовлено і різним економічним спрямуванням тих чи інших областей України;
– загальний низький рівень заробітніх плат та рівень життя в цілому;
– значна тінізація ринку праці (так звана оплата “в конвертах”);
– старі форми свідомості роботодавців – коли собі ж вигідніше дати працівнику удвічі більшу заробітну плату і отримати відповідну віддачу, аніж шукати іншого – якому потрібен ще час для вникнення в специфіку роботи. Іншими словами – елементарна жадність та небажання ділитися прибутками;
– тощо

Але боротися з глобальними проблемами регіонального, національного (континентального, світового…) ринків праці – не справа окремовзятої людини. Людина, як правило, просто хоче працювати і отримувати належну винагороду за свою працю, забезпечити собі відповідний рівень життя незалежно від освітньо-кваліфікаційного рівня, віку, статі тощо.
Тому в цьому контексті розглянемо докладніше таку проблему ринку праці (як Буковинського краю, так і загалом) як непоінформованість роботодавців та шукачів роботи.
Тобто, наприклад, з одного боку є конкретновзята людина, яка шукає роботу. І яка має певну освіту, кваліфікацію, досвід роботи, уміння, навички, морально-ділові якості тощо. А з іншого – роботодавець, якому потрібна саме така людина, і який готовий забезпечити відповідну оплату праці.
А проблема в тому, що покупець і продавець робочої сили, на жаль, можуть так і не зустрітися.

Як цьому запобігти? Для шукача роботи – це тримати руку на пульсі і бути в курсі справ, активно шукати роботу різними способами та усіма доступними засобами: можливо, після деякого опрацювання інформації висловлювання на кшталт “неможливо працевлаштуватися!”, та подібних неконструктивних думок викликатимуть справедливий скепсис.

Наша мета сьогодні – провести невеличкий огляд інтернет-ресурсів, які можуть допомогти мешканцям Чернівців та області знайти роботу, гідну кожного; а також – загалом ознайомитися з висвітленням теми в мережі (і, можливо, здивуватися наявній кількості інформації та можливостям).

Отже, де мешканцям Чернівців та області в першу чергу шукати роботу через інтернет?

1. trud.gov.ua – інтернет-портал Служби зайнятості України. Дуже розвинений (всупереч стереотипним уявленням про урядові інтернет-ресурси та відсталість від прогресу державної служби): пошук за вакансіями, регіоном, зарплатою тощо. Крім того – корисні статті, інформація для шукачів та роботодавців, і навіть онлайн-тестування.
На даний момент по Чернівецькій області зареєстровано 1148 вакансій.
Загалом – дуже і дуже варто відвідати, ознайомитися.

2. vidido.ua – усім буковинцям без вийнятку чудово відоме видання “Від і до”. Вакансій – дуже багато (наразі – 1017), перелік постійно оновлюється (до речі, через інтернет доступні до перегляду й інші рубрики оголошень крім працевлаштування).
Тут головне – набратися терпіння і одразу “відсіювати” пропозиції мережевого маркетингу та інших “безпрограшних” способів заробітку тисяч доларів на день. На жаль, база вакансій є далеко не такою якісною – але надзвичайно виграшна за рахунок свого щотижневого оновлення та широкої поширеності видання.

3. job.ukr.net – дуже і дуже розвинений портал з працевлаштування. Лиш представлення Чернівецького регіону на ньому, на жаль, бажає кращого… Але все ж – вартий уваги, поза будь-якими сумнівами.

Далі – просто перелік лінків, які, може, і не мають такої інформаційної потужності та кількості вакансій; але з якими варто ознайомитися. Чи, принаймні, просто залишити своє резюме – ніколи не знаєш де знайдеш гарну роботу:

4. www.rabotaplus.com.ua

5. rabota.ua

6. hh.ua

7. alljob.com.ua

8. www.jobmaster.com.ua

9. work.com.ua

Крім того, не варто забувати і про кадрові компанії, які мають свої власні бази роботодавців та можуть допомогти у працевлаштуванні:

10. www.protege.cv.ua

А ще – не забуваймо про пошуковики!

11. Можна, наприклад, ось таким чином сформулювати пошуковий запит (чи конкретизувати його якось, чи спробувати різні формулювання, порядок слів тощо) і отримати певну кількість лінків (серед яких, ймовірно, будуть і релевантні).

Ну а люди з певними уміннями та навичками (і відповідним, звісно ж, бажанням) можуть виходити і на більш глобальний ринок праці – і не обов’язково при цьому змінювати місце проживання. Як це? – ВІДДАЛЕНА РОБОТА!
Або фріланс (freelance): в першу чергу підходить для дизайнерів, програмістів, копірайтерів, перекладачів, веб-майстрів. Але не слід відкидати такий вид заробітку й фахівцям інших галузей.

Отже, невеличкий каталог ресурсів до скарбнички фрілансера:

1. freelance.ru

2. webpersonal.ru

3. www.free-lance.ru

4. www.free-lancers.net

5. weblancer.net

6. freelancejob.ru

7. estrabota.com.ua

8. www.freelancer.com.ua

9. www.kadrof.ru

10. textbroker.ru (написання текстів)

11. www.proz.com (для перекладачів, англійською мовою)

12. community.livejournal.com/ru_freelance/ (ціла спільнота фрілансерів)

І навіть два окремих ресурси для “креативників” (придумати назву, слоґан, маркетингову кампанію тощо):

12. www.e-generator.ru

13. www.idealab.ru

До речі, можна пройти і невеличкого профорієнтаційного онлайн-опитувальника – можливо, він зможе підказати в яку галузь податися і де найкраще реалізувати себе як фахівця.

_______________________________________

Така ось (звісно ж далеко не вичерпна!) підбірочка мережевих ресурсів з працевлаштування, що можуть стати в нагоді практично будь-кому.

І не кажіть після цього, що в Чернівцях неможливо знайти роботу;)

_______________________________________


Tags: , ,