Реформа міського теплозабезпечення

У середу, 7 квітня 2010р. о 14:00 у приміщенні Чернівецької міської ради (пл. Центральна,1) відбувся навчально-ознайомчий семінар для учасників виконання Проекту «Реформа міського теплозабезпечення в Україні». Захід було присвячено темі «Написання енергетичних планів у містах-партнерах проекту РМТ». Семінар проводили експерти Асоціації «Енергоефективні міста України» Анатолій Копець та Петро Мавко.

Метою семінару є глибше ознайомлення учасників із цілями, завданнями та принципами діяльності Проекту РМТ, а також заохочення міської влади до формування комплексної стратегії та політики сталого енергетичного розвитку. На семінарі також розглянули питання впровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу й створення у місті дорадчого комітету з енергетичних питань.

У заході взяли участь місцеві керівники та учасники проекту, енергоменеджери, потенційні учасники тренінгів з муніципального енергетичного планування, особи, відповідальні за прийняття рішень у формуванні енергетичної політики міста.

Серед партнерів Проекту – 35 міст України, яким надається допомога в проведенні енергоаудиту та аналізу стану систем теплопостачання, розробці муніципальних енергетичних планів, підготовці нормативно-правової бази та технічних специфікацій пристроїв обліку, впровадженні енергоефективних технологій та моніторингу результатів усіх впроваджених проектів. Крім цього, РМТ сприяє створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, асоціацій співвласників, а також житлових кооперативів. Така робота проводиться для покращення управління та підвищення фінансової відповідальності серед власників житла. Одночасно, в містах проходить інформаційна кампанія, основна мета якої – розповісти споживачам житлово-комунальних послуг, яким чином можна зберегти тепло використовуючи малозатратні методи збереження тепла в квартирах та під’їздах, бюджетних установах тощо.

###

Проект РМТ працює в Україні завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з Міністерством житлово-комунального господарства та впроваджується компанією International Resources Group (IRG) за участю українських та міжнародних організацій.

(c) Прес-центр МР


Tags: ,