Рею Бредбері 90 років!

Живий класик Рей Бредбері сьогодні відзначає 90-річний ювілей!
Без перебільшень – один із найкращих письменників-фантастів усіх часів і народів, чудово відомий радянському читачеві перш за все циклом “Марсіанські хроніки” та романом “451° за Фаренгейтом” (і, як тепер бачимо, не відомий за деякими іншими своїми роботами).
На щастя для усіх нас, Рей Бредбері став одним із зарубіжних письменників, творчість якого активно “просувалася” радянською владою – а його збірки можна було з легкістю знайти в будь-якій (навіть найвіддаленішій) сільській бібліотеці СРСР: вони входили до так званого “стандартного літературного бібліотечного набору” тих часів.
Годі й казати – якість російського перекладу була просто чудовою (якщо вже західний автор потрапляв у “милість” влади, то перекладали його добротно), і не одне покоління радянських дітей виросло на його оповіданнях та романах; які показували і пропагували дещо більше за ідеології – Свободу, Гуманізм, Повагу до культури, Рівність, Особистість…

У свій поважний вік Рей продовжує активно писати, зберігає свї незмінні життєрадісність та оптимізм. І навіть дорікає Обамі та урядові.

А ще – переглядає кліп під назвою “Fuck Me, Ray Bradbury”:

В українському перекладі читач може знайти в мережі:
Оповідання (Переклад Є.Крижевича, В.Митрофанова, Я.Веприняка)
Марсіанські хроніки.

А також:
Рей Бредберi: “На вiдзначеннi ювiлею лише вином не обiйдеться…” – свіже інтерв’ю для expres.ua, Богдан БОНДАРЕНКО
Рей Бредбері – російський сайт, присвячений творчості (багато лінків на публікації про святкування юбілею, свіжі інтерв’ю тощо)
Рей Бредбері – офіційний веб-сайт (англ)
Рей Бредбері – матеріал з Вікіпедії (укр)

*****************************************
*****************************************

Символічно чи ні – а в цей день помер інший письменник (фантаст?), наш геніальний земляк Василь Кожелянко; який, правда, так і не отримав належного визнання – ані в Україні, ані у світі, ані навіть у своєму рідному краї.


Tags: , ,