Вечори молодої літератури з Німеччини та України


Центр Gedankendach та міжнародний поетичний фестиваль “MERIDIAN CZERNOWITZ” презентують querbeet / квербет – два вечори молодої літератури з Німеччини та України.
querbeet / квербет – німецьке слово, що означає багато різних речей, які поєднуються в одне ціле. Даний захід пройде саме під таким гаслом і дасть змогу гостям вечора стати свідками літературних читань, в яких гармонійно поєднаються проза, лірика та фільми.
4 червня 2010 року – перший вечір querbeet – тільки німецькою мовою.

5 червня 2010 року – другий вечір квербет – тільки українською мовою.

Обидва заходи розпочнуться о 20.00 у «СТРІМКО», Соборна площа, 5

Вхід вільний.

4 червня читатимуть Клаудіус Ніссен, Анке Стеллінг і Керстін Прайвус. Клаудіус Ніссен, керівник Літературного Інституту м. Ляйпцига поставив собі за мету, презентувати молоду літературу так, як цього хочуть самі автори. Уже під час свого навчання Клаудіус модерував та організовув різноманітні читання та літературні фестивалі, зокрема, літературне шоу „Turboprop“ та фестиваль в Нью-Йорку „Krautgarden Festival“. Окрасою літературних читань першого вечора стануть короткометражні фільми, які було знято в Україні студентами із Києва та Ляйпцига.

Анке Стеллінг – пише прозу. ЇЇ роман «Gisela» (Ґізела) було екранізовано у 2004 році, як і збірку розповідей «Gl?ckliche F?gung» (Щасливий випадок). Цієї весни з’явився новий роман авторки «Horchen» (Вслухатись), з якого вона читатиме.

Керстін Прайвус – пише вірші. Її перша збірка «nachricht von neuen sternen» (звістка від нових зірок) з’явилась у 2006 році і одразу була визнана фондом Buchkunst однією із найкращих німецьких кних цього року.

Окрасою літературних читань першого вечора стануть короткометражні фільми, які було знято в Україні студентами із Києва та Ляйпцига.

5 червня на вечорі виступлять, вже відомі чернівецькій публіці, Максим Дупешко, Сашко Горський та Христя Венгринюк.

Спеціальним гостем зі Львова стане Софія Андрухович – донька письменника Юрія Андруховича. Дружина письменника Андрія Бондаря. Співредакторка часопису “Четвер”. Має низку публікацій у періодиці. Стипендіатка програми Вілли Деціуша у Кракові (2004).

Авторка прозових творів «Літо Мілени», «Старі люди», «Жінки їхніх чоловіків» та «Сьомга». Має Софія у своєму доробку і переклади – книга Мануели Ґретковської «Європейка» та, спільно з Віктором Морозовим, «Гаррі Поттер і келих вогню» Дж. К. Роулінґ.

Кінематографічну частину вечора забезпечує кіноклуб «Компот».

Деталі:

+38 095 838 89 62

bulich@meridiancz.com

www.meridiancz.com

(с) Олександр Буліч

Прес-секретар Міжнародного поетичного фестивалю

“MERIDIAN CZERNOWITZ”


Tags: , ,