ІІ Фестиваль практичної психології у Чернівцях

5-6 листопада 2011 року у корпусі педагогічного факультету ЧНУ (Червоноармійська, 43) відбувся ІІ Фестиваль практичної психології у місті Чернівці (група вконтакті).
У програмі – лекції, майстер-класи, ворк-шопи, тренінги і багато іншого;
55 тренерів – із Чернівців, Києва, Одеси, США, Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Тель-Авіва, Луганська, Харкова, Хмельницького;

основні події фесту – представлення тематичних майстерень (у перший день з 11 до 14 години) і п’ять паралелей заходів по півтори години (перший день – після обіду дві паралелі, другий день – три паралелі);
кожна паралель – це 11 різних заходів, серед яких потрібно обрати один якись напрям з-посеред дуже різних: особистісне зростання, тілесно-орієнтована терапія, гештальт-терапія, психоднрама, символдрама, кочінг, поведінкова терапія і багато іншого.

З одного боку, було дуже шкода обирати якись один захід і точно пропустити 10 інших з цієї ж паралелі; з іншого боку – якби їх було менше одночасних, на кожен захід приходило б надто багато людей; а групова робота з надто великою групою – і з майстер-класу чи ворк-шопу не було б жодного толку;
певною мірою рятувало те, що той самий тренер міг проводити кілька різних заходів у різних паралелях і це можна було враховувати – наприклад, в одній паралелі піти до іншого тренера з тим, щоб потрапити до цього пізніше.

Через це ж важко судити про рівень усіх тренерів та усіх заходів – адже з більш, як 60 можна було відвідати лише шість (одне представлення тематичної майстерні та 5 заходів, по одному з кожної паралелі);
ті шість, які вдалося відвідати на власний вибір, – були цікавими, якісними і змістовними;
особливо запам’ятався другий день – Мухітдінова Наталя (Івано-Франківськ) з оргконсультуванням, Флешель Андрю (США-Україна) з кочінгом і наші гештальт-терапевти Маргарита Поплавська і Микола Кищук.
З першого дня – психодрама від Тетяни Зайцевської.

Флешель Андрю, до речі, 12-13 листопада проводить у Чернівцях цікавий дводенний тренінг, і в подальшому буде проводити тут цікаві заходи (організатор у Чернівцях – Анисья Ткачук, 050 916 05 56, AnisaTkachuk@gmail.com);
а Маргарита Поплавська і Микола Кищук набирають нову терапевтичну групу (тел. Маргарити Поплавської – 0999007229);
Тетяна Зайцевська, до речі, також буде вести групу самопізнання методом психодрами у Чернівцях (запис у групу за тел 0509510654, Микола Кищук).
Чому згадую саме про цих людей з контактами – тому що бачив, як вони працюють особисто, сподобалася їхня робота і вони планують проводити цікаві заходи у Чернівцях.

Гарне рішення на фестивалі – представлення учасників паралелі; це десь півгодинки усі учасники коротенько представляються і розповідають про що буде їхній майстер-клас. Дуже допомагало зорієнтуватися, оцінити, вибрати.
Були також і невеличкі розіграші, а у коридорі можна було придбати диски, книги, хендмейд-вироби, журнали, авторські методики.

Аніськов Сергій багато фотографував, також провів ворк-шоп “Цифрова фотографія та пострадянський гештальт” на який, на жаль, не потрапив; але фотографії, мабуть, невдовзі з’являться у групі вконтакті – буде дуже цікаво подивитися.

Були побоювання, що на фестиваль прийдуть одні майже студенти нашого педфаку – на щастя, не справдилися; майже на усіх заходах, які вдалося відвідати, переважну більшість складали люди доросліші.

Порадувала пунктуальність – на фестах часто нею нехтують; у перший день після обіду зсунули усі події на 15 хвилин уперед, більше зрушень у програмі не було.
Гарний загальний рівень організації, цікаві тренери, продумана програма – так і робляться гарні фести.
Сподіваємось, організатори надалі надсилатимуть інформацію про цікаві заходи, які відбуватимуться у Чернівцях.

Загальна інформація
Організатори:
Психологічна студія «Стимул»,
Центр практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради спільно з Факультетом педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю.Федьковича
Оргкомітет:
Ірина Толочко (095 3370716),
Микола Кіщук (050 9510654),
Альона Головіна (050 7333738),
e-mail Фесту: Psifest@i.ua;
лінки –
http://orgstimul.com.ua/p/ru/default/festival/
http://vkontakte.ru/club29288713
http://gestalt.cv.ua/new_meropr/250–festival-praktichnoyi-psihologyi-u-m-chernvc.html


Tags: ,