Пауль Пшеничка на TEDxKyiv

24 квітня у Будинку Вчителя (вул. Володимирська 57) в Києві на конференції TEDxKyivв 2010 «Краса розуму: ідеї для України» наш земляк Пауль Пшеничка виступить із доповіддю “Нові моделі навчання для талановитих дітей”.

Пауль Пшеничка — викладач фізики та астрономії Чернівецького міського ліцею №1 математичного та економічного профілів, почесний член Лондонського інституту фізики, у 2004 році — кращий вчитель фізики світу, президент Чернівецького молодіжного наукового товариства «Квазар», заслужений вчитель України, один із засновників методу проектно-орієнтованого навчання у школах і лауреат премії Intel. За цим методом Пауль Францович навчав понад три тисячі учнів в Україні, викладав основи англійською та німецькою мовами у провідних вузах світу. Учні Пауля Францовича — переможці національних та міжнародних конкурсів.

Пауль Пшеничка розкаже про основи проектно-орієнтованого навчання у школах.

Потенціал талановитих дітей в Україні з жагою до навчання вимагає освіту високого рівня. Нажаль, сьогодні школа готує неуспішних людей, які знають правильні відповіді, але бояться зробити помилки і отримати погані оцінки. Але у житті правильних відповідей, як і гарних оцінок не існує. Дітей з неординарним мисленням, зазвичай трієчників, які мають потенціал до експериментів та інновації, сучасна система, що складається з 90% теорії, не здатна залучити. Адже будь-яка нова справа — це 99% спроб і помилок. У часи Інтернет роль вчителя як джерела інформації втратила свою актуальність. Мета педагога полягає у створенні умов для виявлення здібностей, розвитку творчого потенціалу та максимального росту особистості учнів. Місія вчителя — керувати процесом, що вимагає великої практичної роботи.

У своїй доповіді Пауль Пшеничка наведе приклади ефективності методу проектно-орієнтовного навчання, де вчитель зацікавлює та залучає талановитих діток, надає серйозні проектні завдання без відповідей наприкінці підручника, вчить критично мислити і знаходити декілька варіантів відповідей. Також, викладач розкаже про власно засновану науково-дослідницьку академію без вікових або часових рамок, де діти вчаться один в одного.

TEDце щорічна конференція, на яку запрошуються видатні мислителі та діячі світу, щоб поділитися тим, що їх найбільше захоплює. TED означає Technology, Entertainment, Design (Технології, Розваги, Дизайн) — три широкі тематичні сфери, що разом формують наше майбутнє. Насправді ж, цей рух є набагато ширшим і охоплює інновацї у всіх сферах життя.
В дусі ідей, вартих поширення, TED створив програму під назвою TEDx.
Це місцеві, незалежно організовані подій, що зводять людей разом задля обміну досвідом в стилі TED.

Програма цьогорічного заходу – тут;


Tags: , ,