ЯК КОЗАМ РОГИ ВИПРАВЛЯЮТЬ, АБО ПРИБОРКАННЯ НОРОВЛИВОЇ (фрашка в одній відслоні)

У Чернівецькому академічному облукрмуздрамтеатрі ім. О. Кобилянської прем’єра!
13 і 14 березня вперше поєднання Шекспіра і Федьковича.
Фрашка (жарт) «ЯК козам роги виправляють, або Приборкання норовливої»
Режисер-постановник засл. діяч мистецтв України
СЕРГІЙ АРХИПЧУК

Юрій Федькович & Вільям Шекспір
(переклад Ю. Лісняка)

ЯК КОЗАМ РОГИ ВИПРАВЛЯЮТЬ, АБО
ПРИБОРКАННЯ НОРОВЛИВОЇ
(фрашка в одній відслоні)

Юрій Осип Федькович (1834-1888) – видатний письменник України, передвісник українського національного відродження Буковини. За висловом І. Франка ввійшов в історію української літератури як “буковинський Кобзар”.
Ю. Федькович умів сміятися і відобразив цей колоритний буковинський гумор у своїх п’єсах. Одна з кращих його комедій «Як козам роги випраляють», що була написана на основі шекспірівської п’єси «Приборкання норовливої» вперше постане на сцені Чернівецького акдемічного муздрамтеатру ім. О. Кобилянської.
«Вільно за Шекспіровою драмою» – таку характеристику дав Ю. Федькович своїй фрашці «Як козам роги виправляють», яку 13, 14 березня усі бажаючі чернівчани та гості нашого міста побачать на сцені Чернівецького академічного муздрамтеатру ім. О. Кобилянської.
Творці вистави вдало поєднали дві абсолютно різні культури – англійську та українську, створивши на сцені абсолютно нові креативні образи та умови існування для акторів. У п’єсі піднято вічне питання боротьби чоловічого і жіночого. Ю. Федькович показав сутичку двох стихій – води і вогню, чорного та білого, вкотре, підтвердивши, що всеперемагаюче кохання може створити гармонію і перетворити на покірну кішечку навіть хижого тигра.
Попередження: ті, хто сподівається побачити традиційний водевіль Ю. Федьковича (за В. Шекспіром), будуть шоковані.

Отож, запрошуємо на прем’єру 13-го і 14-го березня! (18. 30 год.)
Квитки у касах театру: 52-50-85; 55-17-14.

(c) Наталка Федорович, завліт Театру


Tags: , ,