У Пруті спадає вода

Пік підняття рівня води у р.Прут був о 12 годині ночі – 523 см. Наразі спостерігається спад води. На 4-ту годину ранку – до 498 см, 8 годину ранку –до 456 см. (Вихід на заплаву відбувається при рівні води 430 см, підтоплення господарських об’єктів – при рівні 470 см).

Внаслідок тривалих зливових дощів та підняття рівня води в р.Прут та в малих річках Мошків і Задубрівка підтоплена значна територія Садгірського району, а саме: затоплено 18 вулиць, 38 житлових будинків та 151 будинковолодіння. Пошкоджено укріплення берега річки Мошків та частково асфальтобетонне покриття 10 вулиць. Затоплені підвальні приміщення та їдальня ЗОШ №34 (вул..Карбулицького,2), клуб мікрорайону «Рогізна» ( вул. Возз’єднання,1)
Внаслідок тривалих зливових дощів активізувалися зсувні процеси на вул..Барбюса,41, де зруйновано пішохідний міст через залізничну колію, спостерігається активізація зсуву на вул.Нахімова.
Паводком розмито 300 пог.м лівого берега р.Прут в районі головної каналізаційної насосної станції МКП «Чернівціводоканал», виникла загроза її руйнування. Паводком затоплені каналізаційні станції №1 та №2 цукрового заводу.
Внаслідок зливових дощів підтоплені 13 підвальних приміщень багатоповерхових будинків. На 82 будинках протекла покрівля, що спричинило залиття водою 119 квартир.
На МТК «Калинівський ринок» на 45 см були підтоплені 90 торгових контейнерів в п’ятому секторі з боку р. Потіт.
Ведеться робота з надання допомоги мешканцям підтоплених вулиць. У районі підтоплення постійно чергують рятувальники, правоохоронці. Працівники Садгірського райвиконкому здійснюють обходи з метою оцінки розміру завданих збитків та оформлення відповідних актів. Організовано підвіз питної води. Сформовано мобільні групи для відкачки води після стабілізації ситуації.
(c) Прес-центр МР

Міністр МНС Нестор Шуфрич працює у Чернівецькій області

Міністр МНС перебуває зараз у Чернівецькій області. Нестор Шуфрич разом із головою Чернівецької ОДА Михайлом Папієвим уже оглянув одну з найбільш небезпечних ділянок на березі річки Прут у місті Чернівці, де інтенсивність підняття рівня води більше 10 см на годину. «За попередніми даними очікується підняття води на рівень за 6 метрів, зараз ми спостерігаємо підняття води на рівні приблизно 5-ти метрів на річці Прут. Ми не виключаємо необхідності тимчасового відселення мешканців найближчих будинків, попередньо – це декілька десятків будинків. Місця для відселення забезпечені. На час відселення силами МВС буде забезпечена охорона будинків, території та особистого майна громадян», – зазначив Нестор Шуфрич. Також очільник МНС повідомив, що до Чернівецької області вже пересуваються відповідні підрозділи МНС з Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей.
У першу чергу, мова йде про спеціальну техніку – пересувні насосні станції, які максимально оперативно забезпечать відкачування води. Крім того, Шуфрич запевнив, що гелікоптер, який здійснює оперативне чергування в західній Україні і знаходиться зараз в Ужгороді, в разі необхідності готовий вилетіти до Чернівецької області. Міністр проінформував, що пік підняття води очікується біля 22:00. В селі Коритне обірвано газовий перехід через річку Бережонку, відключено 500 споживачів від газопостачання. Через погіршення погодних умов відключено від газопостачання село Бережонка (понад 100 будинків). У селі Лопушна знесено тимчасовий міст через річку Сірет, відбувається підмив берега та правої опори нового стаціонарного моста. У місті Вашківці підтоплено 43 присадибних ділянки. Рівень води у водовідвідних каналах та річці Глибичок досяг прогонів мостів на автодорогах Вижниця – Вашківці та Вашківці – Замостя. У результаті розливу річки Глибичок потоки води вийшли на полотно автодороги у районі моста. Затоплено перший поверх Вашківецької гімназії. З деяких житлових будинків, що підлягають підтопленню, проведена евакуація майна та тварин, серед населення проведена роз’яснювальна робота. Ситуація знаходиться під контролем ГУМНС у Чернівецькій області.
(с) Прес-служба ОДА


Tags: