Protest la ambasada Ucrainei! Пікетування посольства України в Румунії 28 листопада

________________________________________________

Сьогодні, 28 листопада 2008 року в Бухаресті відбудеться пікетування посольства України в Румунії, ініційоване румунською націоналістичною організацією Noua Dreapt?.
Серед причин організатори називають закриття румунських шкіл в Північній Буковині та Південній Бесарабії, утиски елементарних прав і свобод румунської громади в Україні – саме проти цього Noua Dreapt? протестуватиме 28 листопада перед посольством України.

Прийти усім бажаючим пропонується на Бульвар Авіаторів, 24 (біля площі Перемоги);
акція протесту матиме місце об 11:00 – 14:00, до участі закликаються усі небайдужі румуни для демонстрування своєї солідарності із румунами Північної Буковини.
Мало того, на сайті організації проводиться опитування:

Vei veni pe 28 noiembrie la protestul din fata ambasadei Ucrainei si pe 1 decembrie la Marsul de Ziua Nationala?
Doar la pichetare (1624) 17.53%
Doar la mars (5699) 61.51%
La ambele (1942) 20.96%
Тобто із 9265 опитуваних 3566 вже згодилися прийти і взяти участь у протесті.
Крім того, члени організації 15-16 листопада відвідали Чернівці для “безпосереднього ознайомлення з проблемами румунської громади в Чернівецькій області, що наразі знаходиться під юрисдикцією України”.
А ще – Великому Возз’єднанню 90 років:

І зовсім недвозначне гасло “Nimeni nu poate face TOTUL dar fiecare poate face CEVA!” (“Ніхто не може зробити ВСЕ, але кожен може зробити ЩОСЬ!”)

________________________
________________________

Українська ж Всеукраїнська громадська організація Патріот України (Україна, м. Харків, вул. Римарська, 18/а, Тел.: 8 (067) 572-72-66, E-mail: ukrpatrioty@ukr.net) 27.11.2008 оприлюднила стосовно цього свою офіційну заяву, де підкреслюється відсутність жодної співпраці на даний момент між організацією з Noua Dreapt? – і неможливість такої надалі в світлі останніх подій.
Текст наводимо в повному обсязі, в авторській редакції:

Офіційна заява ВГО “Патріот України”
з приводу пікетування посольства республіки Україна в Румунії
румунською націоналістичною організацією “Noua Dreapta”

У зв’язку із проведенням румунською націоналістичною організацію “Noua Dreapta” (Нові Праві) пікетування Українського Консульства в Румунії, «Патріот України» заявляє, що жодної співпраці між нашими організаціями зараз немає і за таких обставин бути не може.

Ми підтверджуємо, що між «Патріотом України» та “Noua Dreapta” велися певні переговори більше року тому, проте вони мали лише координативний характер і мали на меті досягнення тісної співпраці між правими організаціями нового зразку задля спільної боротьби за майбутнє Нової Європи Nацій. В ході переговорів жодних конкретних домовленостей не було досягнуто.

Ми глибоко стурбовані тим, що організація, яка, здавалося, виявляла прихильне ставлення до українського правого руху, в одноосібному порядку висловила жорсткі територіальні претензії до нашої держави.

Ми висловлюємо своє глибоке обурення діями організації, яка є членом Європейського Національного Фронту (http://www.europeannationalfront.org/) і заявляємо про неприпустимість та неприйнятність такої діяльності, яка веде до ворожнечі між близькими по духу Європейськими Nаціями. Організація, яка самопроголосила себе правонаступнцею легендарної “Залізної Гвардії” вчиняє провокативні та відверто недоречні дії щодо своїх сусідів, мови про які за часів Корнеліу Кодряну не могло й бути, адже в рядах “Залізної Гвардії” боролося чимало русинів-українців. Чи слід згадувати про те, що й сам Капітан частково був українцем за походженням?..

Ми попереджаємо, що «Патріот України» готовий до будь-яких провокацій з боку “Noua Dreapta” і дасть їм рішучий опір.

Хай живе Велика Україна!
Traiasca Ucraina Mare!

Довідка Організації «Патріот України»

28.11.2008, з нагоди 90-річчя окупації Буковини Румунєюї румунська організація “Noua Dreapta” (Нові Праві), член Європейського Національного Фронту (http://www.europeannationalfront.org/) проводить пікетування Українського посольства у Бухаресті з вимогами припинити «утиски» румунського населення та надати Північній Буковині та Бессарабії (Чернівецька область) статусу автономії.

Там, де політичні мотиви завжди так: для одних дата є визначальною та пам’ятною, в той час як для інших – просто невідомою.

____________________________________


Tags: , , ,