Проект «САМІ ПО СОБІ»

У вівторок в «Literatur Cafe» відбувся не зовсім звичайний вечір. Як правило, літературні вечори знайомлять нас із АВТОРАМИ – поетами, прозаїками або просто цікавими людьми. Та цього разу в центрі уваги були не конкретні люди, хоча запрошені письменники – і Юрій Муляр, відомий чернівецький фантаст, і Олег Король , цілком заслуговують на нашу увагу. Цього вечора нам розповіли про зовсім інший світ, який ми часто звикли не помічати. Про інший бік суспільства. Про безпритульних.

Ще з 70-х років минулого століття у протоколах радянської міліції вживали скорочення “бомж”– “без определенного места жительства”, дещо пізніше з”явився вислів – “бомж – вища форма егоїзму”. Та безпритульними стають не по своїй волі, але страшніше те, що ставши ними, назад дороги не бачать.

За словами Юрія Муляра, який, власне, і працює з даним контингентом людей, допомагає, опікується ними, – для повернення безпритульного до нормального життя необхідно, в першу чергу, бажання цієї людини. А з цим найважче. Байдужість до себе, до навколишнього, алкоголізм – це та прірва, з якої вилізти навіть з допомогою, дуже важко.

В Чернівцях мешкає близько 300 безпритульних – більш-менш стала цифра. Одні помирають, інші стають на їхнє місце. Замкнуте коло, розірвати яке і беруться ініціатори літературного проекту «САМІ ПО СОБІ» – Олег КОРОЛЬ та Юрій МУЛЯР. Це має бути збірка, антологія творів, різних авторів і різного жанру, поезія чи проза, але така збірка, яка буде не просто цікавою нам, а буде близькою і тим людям, які живуть без домівки, щоб прочитавши у них з”явилася бодай надія про можливість кращого життя.

Отож, Літературний проект «САМІ ПО СОБІ» запрошує усіх охочих написати літературний текст (поезію, прозу або ж навіть п’єсу) і принести його в «Literatur Cafe» протягом одного місяця.


Tags: , ,