Про підсумки роботи будівельної галузі області за минулий рік і плани на 2009 рік

… йшлося на нинішній прес-конференції начальника управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Івана Дякона.

Іван Дякон, начальник управління капітального будівництва ОДА

Пряма мова:

В останні роки пріоритетним напрямом у розвитку соціальної інфраструктури області визначено будівництво об’єктів соціальної сфери, відзначив під час спілкування з представниками обласних засобів масової інформації Іван Дякон. У 2008 році управлінням капітального будівництва облдержадміністрації виконано обсяг капітальних вкладень на загальну суму майже 79 млн. грн., або 104,3% до відповідного періоду 2007 року. Зокрема, по галузі житлового будівництва на суму 6 млн. грн., освіти – майже 34 млн. грн., охорони здоров’я – 23 млн. грн., комунального будівництва – 8 млн. грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008р. № 531 “Про затвердження переліку об’єктів, що фінансуються у 2008 році за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток” у 2008 році на область було передбачено фінансування у сумі близько 24 млн. грн. на 21 об’єкт. Передбачена сума профінансована та освоєна в повному обсязі, що дало змогу, за словами Івана Дякона, ввести в експлуатацію наступні об’єкти: школу с.Черешенька Вижницького району на 60 учнівських місць, навчально-виховний комплекс с.Петричанка Глибоцького району на 100 місць, класні приміщення в с.Кострижівка Заставнівського району на 93 учнівських місця, дошкільний навчальний заклад с.Дихтинець Путильського району на 60 місць, дитячий садок с.Зруб-Комарівці Сторожинецького району на 40 місць.

Непередбаченим фактором, який значною мірою вплинув на соціально-економічний стан Чернівецької області, стало стихійне лихо 23-27 липня 2008 року, коли внаслідок сильних проливних дощів випала річна норма опадів, що спричинило різкий підйом води в річках та призвело до катастрофічних наслідків. Було завдано значної шкоди інфраструктурі 10 районів краю та місту Чернівці. “Всього в області стихією було пошкоджено 544 об’єкти соціального та адміністративного призначення, зокрема: 208 об’єктів освіти на загальну суму 106 млн. грн., 129 об’єктів охорони здоров’я на суму 63,4 млн. грн., 4 об’єкти соціального захисту на суму 2,1 млн. грн., 162 об’єкта культури на суму 43,5 млн. грн., 41 адміністративна споруда на суму 7,9 млн. грн.”, – зазначив пан Дякон. Фактично на ліквідацію наслідків стихійного лиха на об’єкти соціальної сфери профінансовано 150 млн. грн., що дало змогу в короткі терміни відновити значну кількість закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Окрім того, каже начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації, аварійно-відбудовні роботи проводились на 159 житлових будинках у Вижницькому, Новоселицькому та Глибоцькому районах. Всі вони введені в експлуатацію, побудовані за новими покращеними проектами, мають сучасні комунікації, водопостачання, водовідведення і автономне опалення. Багато з них перевищують площу зруйнованих, оскільки будівництво велося для багатодітних сімей. Загальна вартість будівництва становить 52,5 млн. грн.. Різниця між належною сумою допомоги населенню та фактичною вартістю будівництва і спрямованими коштами становить 7,5 млн. грн. Зазначений обсяг робіт проведений за рахунок обігових коштів будівельних організацій.

У 2009 році заплановано завершити будівництво та ввести в експлуатацію цілий ряд соціально важливих для області об’єктів: навчальний корпус школи в с. Грушівка Глибоцького району, дитячі садки в селах Лунка Герцаївського, Бояни Новоселицького та Слобода-Комарівці Сторожинецького районів, Герцаївську райлікарню, баклабораторію в м. Заставна, пологове відділення в м. Хотин. Буде продовжено будівництво загальноосвітніх шкіл у селах Чагор, Молодія Глибоцького, Лужани Кіцманського та Зруб-Давидени Сторожинецького районів, лікувального корпусу дитячої лікарні в м. Чернівці, очисних споруд в містах Сторожинець, Глибока, Новоселиця, Сокиряни. Для цього з обласного бюджету буде спрямовано понад 12 млн. грн, а також кошти державного бюджету, зокрема кошти Стабілізаційного фонду, які спрямовуються на реалізацію інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009р. № 47, до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України подано перелік проектів по 33 об’єктам соціально-культурного призначення на загальну суму 93 млн. грн.
“З метою мінімізації негативного впливу фінансової кризи, відповідно до Урядового рішення розпорядженням обласної державної адміністрації було створено робочу групу з підготовки реєстрів незавершених будівництвом об’єктів житла”, – констатував Іван Дякон. До складу робочої групи крім фахівців Головного фінансового управління, економіки та регіонального розвитку, архітектури та інфраструктури облдержадміністрації увійшли представники ВАТ «Ощадбанк України» та ВАТ «Укрексімбанк України» в Чернівецькій області. Вищезазначені фінансові установи визначені Кабінетом Міністрів України для фінансування за рахунок коштів державної підтримки добудови об’єктів незавершеного житлового будівництва в 2009 році. Основні критерії відбору для участі в пілотному фінансуванні – високий будівельний ступінь готовності об’єкту (від 70%), гарантії забудовника введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, тривалий термін перебування на будівельному ринку області та позитивна характеристика забудовника. Було отримано заявок для участі у пілотному фінансуванні для продовження будівництва на 10 об’єктах. Згідно квоти, робочою групою було відібрано та внесено для погодження керівництву облдержадміністрації З об’єкти. Відповідно оформлений реєстр та заявки надіслані для подальшого опрацювання до Мінрегіонбуду України.

Враховуючи останні ініціативи Кабінету Міністрів України щодо пошуку альтернативних джерел енергії, будівництво житлових будинків, об’єктів соціально-культурного призначення у 2009 році та в подальшому буде проводитись з використанням енергозберігаючих будівельних матеріалів і технологій, енергоакумуляційних систем опалення та гарячого водопостачання, що передбачають відмову від споживання природного газу. Впровадження саме таких технологій у будівництво матиме суттєві преференції від держави, зазначив пан Дякон.


Tags: , , , ,