Презентовано офіційні талісмани Євро 2012

16 листопада 2010 року в приміщенні театру Польський у Варшаві відбулася презентація талісмів чемпіонату Європи з футболу, який пройде у 2012 році в Україні та Польщі.
Це – два хлопчики-футболісти у жовто-блакитній та червоно-білій формі – кольорах національних прапорів країн-організаторів.

В урочистостях з нагоди презентації іграшки-талісмана взяли участь представники Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА), місцевих оргкомітетів, відомі футболісти та посли Євро-2012 від України і Польщі – Андрій Шевченко і Олег Блохін, Збігнєв Бонек і Анджей Шарма.

Розробкою талісманів континентальної першості займалась всесвітньо відома компанія Warner Bros, яка також брала участь у створенні символів двох попередніх чемпіонатів.

Новий символ футбольного турніру відвідає з візитом кожне з восьми польських і українських міст, на стадіонах яких пройдуть матчі Євро-2012. У Польщі учасників чемпіонату прийматимуть Варшава, Вроцлав, Гданськ і Познань, в Україні – Донецьк, Київ, Львів і Харків.

Імена талісманам чемпіонату виберуть мешканці України та Польщі. Для цього буде проведений відповідний конкурс. Наразі запропоновано три варіанти імен талісманів:

1) Славек і Славко

2) Сіємко і Стримко

3) Клемек і Ладко.

Два роки тому, талісмани чемпіонату Європи мали такий вигляд:

“Офіційних талісманів Євро-2012 не потрібно пов’язувати з символами попереднього чемпіонату Європи, який два роки тому приймали Австрія та Швейцарія” , – таку думку висловив міністр спорту та туризму Польщі Адам Герш.

“На Євро-2008 мали місце історичні для швейцарського та австрійського регіонів постаті, а тут є чітка форма футболіста. Крім того, є чітке вираження національних кольорів”, – сказав Герш.

Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту


Tags: , ,