Прем’єра вистави «Туга за майбутнім» пройшла з аншлагом

/Автор – Леся Воронюк (lukia87@list.ru)/

«Туга за майбутнім (проста історія)» – шоста прем’єрна вистава цьогорічного театрального сезону – зібрала аншлаг, якого давно вже не було в театрі, – зізнаються самі актори. На виставі була присутня і голова Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко.

У виставі органічно поєдналися спалахи споминів про минуле та теперішнє життя українців. Довершений сценарій, яскрава сценографія, натхненна музика, освітлення, декорації, костюми – результат роботи всього театрального колективу. У історію про повернення додому буковинки-мігрантки з Італії режисер-постановник Людмила Скрипка органічно вплела вірші та спогади з минулого письменниці Віри Китайгородської.

За сценарієм, молода жінка повертається додому, аби забрати з собою сина і назавжди покинути батьківщину, та якась невидима нитка зв’язку з рідною землею все ж не може розірватися…
У виставі використані етнічні мотиви, зокрема яскраво показано буковинський побут, храмування у селі та похорони. Не оминули автори і трагедії голодомору. Такі сцени вразили не лише майстерною грою акторів, а й значним моральним навантаженням, яке відчули глядачі в залі, тому у багатьох на очах мимоволі з’являлися сльози.

Апогеєм багатьох сцен стали вірші Віри Китайгородської, які читала Заслужена артистка України Лариса Попенко. У виставі вона – ліричний герой, образ сучасного письменника, який до болю гостро і тонко закарбував у своїй пам’яті минуле, так само відчуває сьогодення і тужить за майбутнім. Авторка віршів розповідає, вистава називається саме так, адже українська жінка рідко дозволяє собі бути щасливою, здебільшого вона завжди в роботі, у переживанні і тузі за майбутнє своїх родин і дітей…

Ініціатором вистави став голова Чернівецької ОДА Володимир Куліш, саме завдяки його підтримці «Туга за майбутнім (проста історія)» побачила світ.

По завершенні вистави Катерина Ющенко зауважила, що вражена грою акторів та віршами буковинської письменниці і з задоволенням ще раз відвідає виставу… але вже в Києві.

/Автор – Леся Воронюк (lukia87@list.ru)/


Tags: , , ,