Меланхолійний вальс, Сценічна версія за О.Кобилянською

16, 17 та 30 квітня у театрі відбудеться прем’єра. «За ситуаціями» і «Меланхолійний вальс» – ці два твори Ольги Кобилянської поєднала на сцені заслужена артистка України, режисер Людмила Скрипка.
Пані Людмила наголошує: це не інсценізація, це сценічна версія. “Кобилянську не може ставити чоловік – бо вона торкнулася таких глибин жіночої душі, що чоловікам туди зась”.
“Уже знаю, напишуть як я відношуся чоловіків [подивившися виставу – ред.]. Нормально ставлюся”.

Метою постановки також було озвучено (паном Марчаком) таку як “привернути молодого глядача”; “молодий глядач зараз специфічний, тому ми обрали форму – яка б його зацікавила; яка б його провокувала на щось, дала емоційний поштовх”

Художник-постановник – Наталія Руденко-Краєвська («Один, два, три…» Ф.Мольнар (2006), «Туга за майбутнім» за В. Китайгородською (2009), «Тустеп і різний «мотлох»» Р. Байєр, «Мандрівні зорі, або Життя – Театр» за Шолом-Алейхемом); “дуже оригінальна форма прочитання української класики, з повноцінним використанням відеоряду”
балетмейстер – алетмейстера Неля Збєря (головний балетмейстер Першого українського театру для дітей та юнацтва, Львів);
композитор – Лілія Юрчук («Калинова сопілка»).
Виставу гратимуть два повноцінні склади.

У виставі задіяна молодь. На сцені гратимуть Оксана Коновей, Марина Тимку, Яна Тараненко і Валентина Головко, Христина Зборлюкова, Анна Моргунова, Григорій Руденко-Краєвський, Віктор Барановський, Андрій Романов, Денис Поліщук та інші.

Сама історія побудована довкола трьох дівчат, які мріють про різну долю; особливо однієї з них – у житті якої з’являються два чоловіки, і вони усі успішно калічать долю одне одному.

Дещо насторожує оте “привернути молодого глядача” та “тому обрали форму, яка б зацікавила молодого глядача” – коби не вийшло так, що молодого зацікавила – а усіх інших відлякала; досить небезпечними є театральні експерименти із загравання з молоддю – цікаво буде подивитися у якій мірі обрано “форму, яка б зацікавила”.


Tags: , , ,