Працівникам харчових підприємств Чернівців запропонують здати на аналіз кров

Остаточного джерела масового захворювання дітей на гастроентероколіти та дизентерію Зонне у Чернівцях ще не виявили, але у 15 працівників Чернівецького молокозаводу у крові виявлено антитіла, які свідчать , що вони або перехворіли, або були в контактні з хворим на дизентерію. Про це повідомив в.о. Головного санітарного лікаря Чернівців Валерій Востріков.
Усі працівники Чернівецького молокозаводу, на тарі продукції якого було виявлено паличку дизентерії Зонне, двічі пройшли раптове бактеріологічне дослідження, але усі результати були негативні.
Тоді міськСЕС прийняла рішення про проведення 20 листопада забору крові у працівників підприємства та проведення серологічного обстеження. Станом на 24 листопада таке обстеження пройшла половина персоналу заводу, але вже у 15 працівників виявлено антитіла, які свідчать, що вони або перехворіли, або були в контактні з хворим на дизентерію. Цих осіб взято під нагляд, вони будуть змушені пройти примусове лікування під наглядом лікарів. Подальше обстеження персоналу триває.
З метою уникнення подібних ситуацій у майбутньому та з огляду на те, що Чернівецька область після повені має додаткові санітарно-епідеміологічні ризики, міський голова Микола Федорук запропонував зробити розрахунки щодо потреби у коштах для проведення серологічного обстеження усіх працівників дошкільних установ та підприємств харчової промисловості міста ( відповідно до діючих нормативів працівники підприємств харчової промисловості проходять раз на півроку лише бактеріологічне обстеження).
Микола Федорук доручив також забезпечити повноцінне харчування дітей у дошкільних установах міста та визначити постачальників продуктів харчування відповідно до вимог нового порядку проведення закупівель за бюджетні кошти, який передбачає участь у тендерах лише виробників продукції та їх офіційних ділерів.
Довідково. 13 листопада постановою міськСЕС експлуатацію Чернівецького молокозаводу тимчасово припинено до усунення виявлених на підприємстві порушень санітарно-гігієнічного режиму. Оскільки на заводі виявлено порушення при знезараженні води локального водопроводу, видано припис, яким підприємство зобов’язано до 1 грудня підключитися до міських мереж централізованого водопостачання.
З підозрою на гостру кишкову інфекцію до лікарів звернулося 67 вихованців дитсадків, у 47 з яких виявлено паличку дизентерії Зонне. Епідпроцесом було охоплено 25 дошкільних установ міста. Всі вони централізовано отримують молочну продукцію з Чернівецького молоказоводу, інші продукти у дитячі садки також поставляються централізованою.

(c) Прес-центр Чернівецької міської ради


Tags: ,