Повінь, підбірка за 29 червня

Кошти на допомогу потерпілим від стихії на Буковині можна переказати за такими реквізитами: Одержувач: Головне фінансове управління Чернівецької облдержадміністрації; № рахунку: 37123034000015; Код ЄДРПОУ: 02317304; Назва банку одержувача: ГУДКУ в Чернівецькій області; МФО: 856135; Обов’язкова примітка – “для допомоги потерпілим унаслідок повені в Чернівецькій області”. Контактні телефони: (0372) 51-30-10, 55-30-17, 4-58-01.

Внаслідок ускладнення погодних умов особливо постраждали сім районів: Герцаївський, Сторожинецький, Глибоцький, Новоселицький, Хотинський, Заставнівський та Вижницький, а також м. Чернівці. За останніми даними, які оприлюднив Міністр МНС Нестор Шуфрич після засідання комісії з ліквідації надзвичайних ситуацій, підтоплено 39 населених пунктів, 3650 житлових будинків, 2450 господарських будівель та 7579 присадибних ділянки.

за попередніми даними загальний обсяг збитків, нанесених негодою Буковині 22-24 червня сягає близько 170 мільйонів гривень. За словами Михайла Папієва, очікується, що збитки від зливи, яка пройшла цієї ночі, можуть сягнути такої ж суми.

Урядом буде виділено 50 млн. гривень на першочергові заходи з ліквідації наслідків стихійного лиха. Крім того, Кабінетом Міністрів України вже затверджено Розпорядження щодо виділення по 1000 гривень постраждалим людям на найближчі 2-3 дні на продукти харчування та предмети першої необхідності

з 29 червня тимчасово припинено пропуск вантажних автомобілів та обмежено рух легкових автомобілів через міжнародний автомобільний пункт пропуску “Порубне-Сірет”. Враховуючи такі зміни, командування Чернівецького прикордонного загону інформує мешканців Буковини, що найближчим автомобільним пунктом пропуску для перетину україно-румунського кордону вантажними автомобілями є “Дяково-Хелмеу” у Закарпатській області.

Проливні дощі, які пройшли на Буковині протягом останніх семи днів, спричинили активізацію зсувних процесів. Як відзначив сьогодні під час брифінгу голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв, в області зафіксовано 1612 зсувів загальною площею понад 750 кв.м, з яких 240 є активними. Основні зсуви сьогодні зафіксовано у Чорногузах Вижницького району, Сторожинецькому районі та у м. Чернівці по вул. Барбюса.

Після тривалих злив активізувалися зсувні процеси в районі вулиць Барбюса – Одеської, виникла загроза магістральному газогону.
На місці активізації зсуву працюють аварійні бригади ЧФ ДП «Нафтогазмережі», які вживають заходи для убезпечення газогону від пошкодження.
Візуально спостерігається видавлювання грунтових вод на глибині 10-12 метрів. Від стінки відриву на відстані 23-50 метрів спостерігаються тріщини. Такі ж заколи з розкриттям до 10 см та зміщенням по вертикалі до 15 см спостерігаються по флангах зсуву з лівої сторони до 300 метрів, з правої – до 150 м. …

У Садгірському та Першотравневому районі, де повінь і зливові дощі завдали найбільше збитків мешканцям, цілодобово працюють районні штаби з ліквідації наслідків стихійного лиха.


Tags: