Повінь. Останні новини від прес-служби ОДА

Основні комунікації в потерпілих від стихії районах відновлено

Голова облдержадміністрації Михайло Папієв і Міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич провели засідання Центрального міжвідомчого штабу Урядової комісії з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася внаслідок погіршення погодних умов в червні 2010 року на території Чернівецької області, а відтак інформували засоби масової інформації про ситуацію в області станом на сьогодні. Нестор Шуфрич, зокрема, повідомив, що станом на 17 год. в області повністю відновлено електропостачання, окрім декількох десятків абонентів, а також телефонний зв’язок в усіх потерпілих районах. Досі не працює лише одна станція у Вижницькому районі, але до неділі буде завезено нове обладнання і до середи зв’язок буде відновлено. Складніша ситуація склалася з газозабезпеченням, знову ж таки на Вижниччині, оскільки було зруйновано газовий перехід Джурів – Банилів. На основі висновків фахівців впродовж кількох днів буде прийнято рішення щодо можливості подальшого використання цього газогону. Забезпечення мешканців потерпілих населених пунктів питною і технічною водою вирішено, за словами Міністра, на 80 відсотків, і це питання під постійним контролем підрозділів МНС. Ще одна хвиля проливних дощів очікується в суботу, тому в області залишається майже в повному складі керівництво міністерства з надзвичайних ситуацій.

Зниклі під час повені підлітки, якщо зголосяться, отримають мобільні телефони від міністра

Сьогодні на прес – конференції голова облдержадміністрації Михайло Папієв і Міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, зокрема, повідомили, що продовжуються пошуки зниклих під час другої хвилі зливних дощів двох підлітків. Нестор Шуфрич висловив сподівання, що хлопці просто вирішили «помандрувати», як неодноразово це робили впродовж року, і повернуться додому. Міністр навіть запропонував для них заохочення – сучасні мобільні телефонами з можливістю спілкуватися в межах України впродовж року. «Нехай тільки дадуть знати про себе, – сказав Нестор Шуфрич. – Ми гарантуємо з Михайлом Папієвим, що ніякого наганяя їм не буде». Їх пошуком зараз займаються 20 оперативних співробітників обласного управління МВС.

Штаб з ліквідації наслідків стихійного лиха та облдержадміністрація забезпечують всі механізовані можливості для перепоховання могил

Штабом з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій було прийнято рішення про термінове перепоховання не лише зруйнованих могил, а й тих, що знаходяться поблизу зсуву. Для цього штабом та облдержадміністрацією забезпечено всі механізовані можливості. Про це повідомили сьогодні на прес-конференції голова облдержадміністрації Михайло Папієв і Міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич.
Як зазначив М.Папієв, сьогодні перепоховано 14 могил із напівзруйнованого цвинтаря у с. Нижні Петрівці Сторожинецького району. Завтра відбудеться перепоховання ще 28 могил, які знаходяться під загрозою зсуву. Також за бажанням родичів померлих, відбудеться перепоховання тих могил, які не потрапили до зони підтоплення у Нижніх Петрівцях», – наголосив Михайло Папієв.
Міністр МНС висловив обурення телевізійним сюжетом, що вийшов на телеканалі ICTV 30-го червня о 18.45 стосовно кладовища у селі Нижні Петрівці. Міністр наголосив, що збоку МНС інформація не приховувалась: «Вчора був на ICTV сюжет в якому було сказано, що допомога не надається, кістки плавають і готується братська могила. Знаєте, я би ще зрозумів якби це було до моєї прес-конференції, але я вчора розповів докладно, що ми з Михайлом Папієвим були на цьому кладовищі та домовились про індивідуальні перепоховання з можливістю обрати між двома кладовищами. Станом на сьогодні 14 могил вже перепоховані. Навіщо було говорити, що готується братська могила і ніхто нікому не допомагає, коли вже вчора 9 могил було перепоховані?! – обурився Міністр, – Зараз я вже можу сказати, що позавчора до нас підійшли певні представники ЗМІ і сказали, що в них є відео, де в річці Сірет плавають кістки і якщо ми дамо їм грошей, цей сюжет показувати не будуть. Ми не просимо прикрашати ситуацію, але й нагнітати страху там де його і так вистачає не треба».

Михайло Папієв звернувся до депутатів Європарламенту з проханням надати допомогу потерпілим від повені буковинцям

На цьому сьогодні під час прес – конференції знову акцентував увагу голова облдержадміністрації Михайло Папієв. Він повідомив журналістів, що вже 8 – й день трагедії на Буковині, а жодна політична сила, жоден лідер, окрім Партії регіонів, не приїхали в область. «Жоден народний депутат України не був у Чернівецькій області і не зустрічався з постраждалими внаслідок трагедії з людьми, – підкреслив глава крайової виконавчої влади. – Звертаюся ще раз: шановні колеги, мене не цікавить колір тих чи інших політиків чи бізнесменів. Якщо у вас болить серце за людей, якщо ви готові допомогти їм – будь ласка, ваша допомога буде сприйнята з вдячністю. Гарантую вам, що всі ці кошти будуть використані на фінансування постраждалих людей». Михайло Папієв сказав, що звернувся і до тих політиків Європейського союзу, яких знає, і до депутатів Європарламенту. «Вчора, наприклад, звернувся до чотириразового чемпіона з авторалі, депутата Європейського парламенту від Франції, і сподіваюся, що він організує допомогу серед своїх колег, – повідомив голова облдержадміністрації. – Ми готові прийняти будь яку допомогу, незалежно від кольору політиків чи бізнесменів. Це є людська біда, і нас не цікавить, хто буде допомагати людям. Головне, щоб допомога була». А влада, за словами Михайла Папієва, робить і робитиме у цих умовах все від неї залежне, аби люди не залишилися наодинці з бідою.

Г.Галиць: Виплата компенсацій постраждалим від стихії буковинцям має відбуватися прозоро і гласно

На цьому акцентував увагу на оперативних нарадах, що відбулися сьогодні у Новоселицькому, Герцаївському, Глибоцькому та Сторожинецькому районах області за участю голів сільських рад та керівників районних штабів з ліквідації наслідків стихійного лиха перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць.
Перший заступник голови ОДА, зокрема, зазначив, що відповідно до розпорядження Уряду про виділення коштів для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 22-29 червня 2010 року у Чернівецькій області обласна державна адміністрація зобов’язана забезпечити виплату грошової допомоги у найкоротший термін. Зокрема, власникам житлових будинків, які повністю зруйновані, ? по 5 тис. гривень, сім’ям, які відселені з житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту, – по 2,5 тис. гривень, сім’ям, будинки яких пошкоджено, ? по 1 тис. гривень.
За словами Г.Галиця, голова облдержадміністрації Михайло Папієв підписав розпорядження, яким затверджено порядок обстеження майна, пошкодженого внаслідок повені та виплати допомоги за пошкоджене майно. Цьогоріч, за словами першого заступника голови крайової виконавчої влади, процедуру надання допомоги постраждалим внаслідок стихії спрощено.
Відповідно до порядку, списки громадян, яким надаватиметься допомога на сім’ю, затверджуються райдержадміністраціями та виконавчими органами місцевих рад на підставі актів складених відповідно до порядку обстеження майна постраждалих.
Для формування списків громадян потрібно подати такі документи:
– заяву власника житлового будинку (квартири), глави сімейства тощо;
– копію паспорта заявника, його ідентифікаційний код;
– довідку про склад сім’ї із зазначенням статусу особи (дитина дошкільного віку, учень, студент, пенсіонер, працюючий або непрацюючий);
– копію інвентарної справи на житловий будинок.
За відсутності інвентарної справи на будинок використовуються дані погосподарських книг (в разі відсутності інвентарних справ та відомостей про житловий будинок у погосподарських книгах відшкодування не проводиться).
Виплата допомоги здійснюється через поштові відділення або через установи Ощадбанку в одноденний термін після затвердження реєстру потерпілих по району.
«Кошти постраждалим внаслідок стихії мають виплачуватись публічно, гласно і прозоро, – підкреслив Г.Галиць. – Жодних спекуляцій, у цьому питанні не може бути. Якщо десь буде зафіксовано зловживання чи порушення під час здійснення компенсаційних виплат, винні понесуть кримінальну відповідальність. Я це гарантую», – підкреслив Г.Галиць.
Обласний штаб з координації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Буковини відкрив «гарячу лінію»
Відсьогодні обласним штабом з координації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Чернівецької області відкрито «гарячу лінію» для допомоги буковинцям, які постраждали від стихії.
«Гаряча лінія» для оперативного реагування на усі сигнали про допомогу: (0372) 55-32-63, E-mail:grupaoda@ukr.net


Tags: ,