Постанова ВРУ рекомендує доплати медпрацівникам у розмірі до 4 посадових окладів

Учора, 5 листопада об 11:04:15 424 голосами Верховна Рада України прийняла Постанову “Про ситуацію, що склалася у зв‘язку з епідемією грипу та пандемічного грипу А(Н1N1), та першочергові заходи протидії її поширенню“.

Найцікавіше з документа:

[…]
У зв‘язку з викладеним Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Рекомендувати:
1. Кабінету Міністрів України:

[…]
1.4. При формуванні напрямків використання коштів, додатково виділених Міністерству охорони здоров України для здійснення заходів із запобігання розповсюдженню пандемічного грипу А(Н1N1) та епідемії грипу і гострих респіраторних інфекцій серед населення та на лікування хворих, передбачити у 2009 році направлення у регіони не менше 500 млн. грн. для використання на зазначені заходи.
[…]
1.6. До 10 листопада 2009 року розробити єдині підходи до збору, аналізу, формування інформації і прогнозування щодо розвитку епідемічної ситуації, обумовленої розповсюдженням пандемічного грипу А (Н1N1), епідемії грипу та гострих респіраторних інфекцій та забезпечити щоденне доведення до населення об‘єктивної виваженої інформації з цього питання.
[…]
1.11. До 10 листопада 2009 року організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, у пунктах перетину державного кордону України, на кордонах областей, в яких встановлено карантин, забезпечивши їх транспортом, засобами зв’язку, необхідними медикаментами та відповідним обладнанням з метою локалізації, виявлення та попередження подальшого розповсюдження небезпечної інфекції.
[…]
1.12. Встановити з 1 листопада 2009 року медичним працівникам за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб щомісячні доплати в розмірі до чотирьох посадових окладів таких працівників, а також доплату вказаним медичним працівникам за інтенсивність роботи та розширення сфери медичного обслуговування.
[…]
1.13. У термін до 1 грудня 2009 року забезпечити надання матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн. сім‘ям медичних працівників, які померли внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу, а також вирішити питання щодо надання такої допомоги сім‘ям у разі смерті медичних працівників внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов‘язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.
[…]
1.16. Вжити відповідно до закону заходів щодо повернення у державну власність аптек, приватизованих з порушенням закону, а також відновлення мереж державних та комунальних аптечних закладів.
[…]

2. Міністерству охорони здоров‘я України спільно з Академією медичних наук України у термін до 10 листопада 2009 року:
[…]
2.1. Підготувати та надати Кабінету Міністрів України обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А (Н1N1) та/або сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.
[…]
3. Міністерству охорони здоров‘я України:
[…]
3.2. Вжити невідкладних заходів для забезпечення належного функціонування державної установи «Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій» Міністерства охорони здоров‘я України.
[…]
3.4. До 10 листопада 2009 року забезпечити експрес-навчання медичного персоналу усіх регіонів України з питань діагностики та лікування пандемічного грипу А (Н1N1).

3.5. Терміново розробити комплекс заходів для забезпечення захисту медичних працівників від сезонного і пандемічного грипу та вирішити питання щодо їх першочергового забезпечення засобами індивідуального захисту, профілактики і лікування.
[…]
6. Рахунковій палаті забезпечити контроль за використанням коштів, виділених для здійснення фінансування комплексу організаційних, медико-санітарних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних, протиепідемічних заходів з мінімізації наслідків поширення пандемічного грипу, грипу та гострих респіраторних інфекцій.

7. Генеральній прокуратурі України вжити заходів для розслідування причин випадків смертей серед населення внаслідок захворювання на грип.

8. Органам державного контролю за цінами перевірити факти необґрунтованого і різкого підвищення цін на лікарські засоби та засоби індивідуального захисту в аптечній мережі та вжити заходів відповідно до закону.

[…]

III. Заслухати звіт Кабінету Міністрів України про хід виконання цієї Постанови не пізніше 18 грудня 2009 року.

[…]


Tags: ,