Василь Попадюк та гурт PapaDuke у Чернівцях


Василь Попадюк, Марк Зуревінський (менеджер)

Учора, 25 листопада, у приміщенні ТРК «Чернівці» відбулася прес-конференція за участі всесвітньовідомого скрипаля-віртуоза Василя Попадюка.
Василь приїхав у Чернівці з єдиним концертом свого гурту PapaDuke, який відбудеться сьогодні, 26 листопада, о 19 годині у театрі ім.О.Кобилянської.

Василь Попадюк – вільно спілкується кількома мовами і грає, мабуть, на кількох десятках музичних інструментів. “Я не можу перелічити усі інструменти, на яких умію грати, – це цілі групи музичних інструментів: струнно-смичкові (у тому числі й екзотичні з Казахстану, Азербайджану та інші), струнно-щипкові, духові; клавішні – форте-пьяно взагалі мій другий інструмент”; спочатку в Канаді пан Василь працював саме як піаніст.
Чудова українська, незмінне почуття гумору, відкритість до спілкування, а також – надзвичайна стислість і лаконічність у перекладах (перекладав з та на англійську для менеджера); усе це – Василь Попадюк.


З українських сучасних виконавців відзначає ВВ, Океан Ельзи, Гайдамаки;
серед найпам’ятніших концертів – у Монреалі на джаз-фесті, а також на Майдані під час революції (“півмільйона глядачів – це щось”).
Василь постійно у роз’їздах: “звичайно, додому тягне; але як удома посиджу два дні – все, не можу; живу в літаках, у автобусах, готелях.. я це люблю”.
Разом з усім цим, Василь Попадюк не відчуває себе популярним. “Щоранку п’ю з людьми каву, люблю людей, спілкування. Є, знаєте, такі місця, де щоранку збираються різні люди і п’ють каву; розповідають що в кого, хто куди далі їде тощо; де усі усіх вже добре знають, хоча це зовсім різні люди, з абсолютно різними заняттями”.

Чи є перед виступом ритуали? – “так є, у кожного виконавця є свої ритуали; для мене це 5-й подвійний еспрессо; сиджу деякий час тихо, налаштовують; далі – розігруюсь”.

Музику намагається не слухати взагалі. “а так – джаз-рок, етно, українську; хоча більше – джаз-рок, хард-рок, скрипалів, класику”.

Окрім музики любить футбол, каву, спілкування; має три доньки (“це Бог мені за все віддасть”) – але не хотів би, щоб ті стали музикантами; з іншого боку – і впливати на вибір професії своїх дітей не збирається.

Ось таким видався Василь Попадюк за 40 хвилин ефіру; дуже цікава людина.

Безперечно, сьогоднішній концерт – це буде щось надзвичайне;
нагадаємо – сьогодні, 26 листопада, о 19 годині у театрі ім.О.Кобилянської.


Tags: , , , ,