Освіта, бюрократія та WEB-протоколи

Що наша освіта не дружить із вебом – це ясно. Ось і пані Надія, визнаний IT та WEB-фахівець нещодавно присвятила цьому цілу публікацію під назвою “Про эпидемию, интернет, образование и страну «советов»“.
А тут – знову пробне тестування, з приводу якого Івано-Франківський РЦОЯО проводить інтернет-конференції із одинадцятикласниками.
І справа сама по собі гарна, і прогресивна. Але ж не із обов’язковою явкою та… веденням паперових протоколів?

Дивимось витяги з документів:

Керівникам загальноосвітніх
навчальних закладів району

Про проведення інтернет-конференції
з питань пробного тестування у 2010 році

Відповідно до листів Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 16.10.2009 року № 42/32 «Про організацію Інтернет-зустрічей з випускниками ЗНЗ у листопаді 2009 року», від 30.10.2009 року № 31/238 «Про ведення протоколів участі випускників загальноосвітніх навчальних закладів в інтернет-конференціях», від 25.11.2009 року № 31/259 «Про оновлений графік проведення веб-конференцій з питань пробного тестування у 2010 році» та з метою ознайомлення випускників ЗНЗ з особливостями проведення пробного тестування, просимо Вашого сприяння в організації проведення веб-конференції для одинадцятикласників з працівниками регіонального центру …
Для спілкування в режимі онлайн на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти test.if.ua необхідно забезпечити випускників-учасників конференції доступом до мережі Інтернет (комп’ютерний клас, мультимедійна пара).
Участь в інтернет-конференції є обов’язковою для кожного учнівського і педагогічного колективу.
Для ведення контролю та обліку участі випускників загальноосвітніх навчальних закладах в інтернет-конференціях, організованих регіональним центром, просимо вести облік учасників згідно до рекомендованих протоколів(додаток 1, 2):
Протокол участі в інтернет-конференції з питань ЗНО учнів 11 класу – для учнів 11 класів, які беруть участь в інтернет-конференції зі свого навчального закладу (додаток 1);
Протокол делегованої участі в інтернет-конференції з питань ЗНО учнів 11 класу – для учнів 11 класів, які делегують свого представника (-ів) для участі в інтернет-конференції до іншого навчального закладу (додаток 2). У зазначеному протоколі до списку вносяться прізвища учнів, які делегують, та представників для участі в інтернет-конференції.

(і перший і другий протоколи можна скачати за цим посиланням)

Тобто – тестування є необов’язковим, добровільним. А ось участь у інтернет-конференції – обов’язкова.
Мало того – що за інтернет-конференція без паперового протоколу?
Який, до речі (бачимо у формах протоколів) ще й “оперативно передайте за схемою «навчальний заклад – відповідальний за ЗНО районі/місті – відповідальний за ЗНО в області – методист ІФРЦОЯО»”.

І сміх – і гріх як то кажуть.


Tags: ,