Підсумки проекту “Освіта країною”

Нещодавно завершився проект «Освіта Країною», який було ініційовано та втілено фондом «Люди Майбутнього».
Фонд «Люди Майбутнього» створено на початку 2009 року з метою сприяння розвитку освіти та науки, реалізації науково-освітніх програм; сприяння розвитку культури, науковців, митців; сприяння розвитку культурних цінностей та мистецтва; надання допомоги талановитій творчій молоді.
За словами Засновника фонду, Святослава Вакарчука, – в Україні ідею мобільності студентів досі ніхто не реалізовував, хоча це є звичною практикою для країн Європи. Фонд, враховуючи те, що освіта є ключовим напрямком його діяльності і вирішив провести такий пілотний Проект.
Чернівецький національний університет теж брав участь у цьому проекті, надавши змогу трьом учасницям проекту впродовж кількох місяців начатися у Чернівцях.
Головіна Юлія, Маяцька Юлія та Петрова Анна приїхали з різних міст України, але їх однаково згуртувало бажання вчитися, незважаючи на зовсім незнайоме оточення.

Ми поспілкувалися з Юлією Маяцькою та Анною Петровою.
Навчальна програма дівчат не завжди співпадала з відповідними курсами, тому вони відвідували заняття і на старших курсах.

За ті два місяці перебування в ЧНУ, дівчата встигли виділити позитивні та негативні моменти навчання. Безумовно, вцілому є купа позитивних – це і особлива атмосфера нашого міста, і привітність людей, багато нових друзів і, врешті, те нове, що вони вивчали на заняттях. Здивувала чистота міста, більш розмірений ритм життя, ніж в їхніх рідних містах.
Та є і таке, що певною мірою не дуже сприймалося. Як виявилося, ЧНУ менше уваги приділяє творчому розвитку студентів, більше акцентуючи увагу на заучуванні матеріалу. Зокрема, Анна відмітила те, що після пар студенти організовано йдуть до бібліотеки законспектовувати наступні завдання і це фактично і є підготовкою до пар. Часу на громадську чи наукову діяльність зовсім не вистачає.

______________________________________
Юлії ж, дуже сподобалося місто, таємничі вулички та сам університет. Єдине, що могло бути кращим, зазначають дівчата, то це гуртожитки.
_________________________________________

Учасникам проекту “Освіта країною” ще надовго стане вражень від цієї поїздки, а от університети, що брали участь у цьому проекті, мали би зробити висновки на майбутнє, керуючись таким, безсумніву, цінним досвідом.


Tags: , ,