100 фотографій Ореста Криворучка

У п`ятницю, 2 жовтня, в Чернівецькому художньому музеї відбулося відкриття фотовиставки відомого буковинського митця Ореста Криворучка. Орест Іванович Криворучко народився 9 травня 1942 року на Буковині. В 1972 році закінчив графічне відділення Московського вищого художньо-промислового училища (Колишнє Строгановське). З 1977 року – член Національної спілки художників України. Творчість Ореста Івановича вражає різномаїтям жанрів та технік. Він малював та малює давню архітектуру, природу Буковини, натюрморти, портрети, екслібриси, оформлює книжки. Домінуючою у творчості видатного художника є українська тематика.
Пан Орест є лауреатом 10-ти міжнародних конкурсів екслібрису та обласної премії ім. С. Воробкевича за особистий вклад у відродження та розвиток культури та мистецтва нашого краю. Він приймав участь у багатьох міжнародних виставках, організував більше 20-ти персональних виставок, в тому числі неодноразово у виставкових залах Чернівецького художнього музею, на яких презентував екслібриси, естампи, графіку, живопис. Його виставки експонувалися у 35-ти країнах, найчастіше – в Австрії.
У 2005 році Указом президента України йому було присвоєно почесне звання «Заслужений художник України», тоді ж він отримав почесну відзнаку обласної державної адміністрації та обласної ради «Буковина».

Окрім цього Орест Іванович через все своє життя несе захоплення фотографією. Свій перший фотоапарат він придбав у 1965 році і з тих пір майже нерозлучний зі світом фото. Спочатку він робив чорно-білі фотографії, потім використовував слайдову плівку, а протягом останніх років перейшов вже на кольорове фото. Фотороботи мистця приймали участь у Республіканських виставках, а перша персональна виставка фоторобіт майстра відбулася на початку ХХІ століття саме в Чернівецькому художньому музеї.
Фотовиставка 2009 року складається зі 104-х робіт, різних за своєю тематикою. Це портрети, пейзажі, художні фото. Особливе місце відведено фотографіям, присвяченим місту Чернівці. Місту, надзвичайно рідному та близькому для Ореста Івановича. Тому, напевно, є символічним те, що виставка присвячена саме Дню Чернівців.
Виставка функціонуватиме до 14 жовтня. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати унікальну фотовиставку буковинського митця, в якій поєднані різні епохи та різні типи фотографії.

Альберт Комарі [artmuz_nv@ukr.net],
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: , , ,