Оперативна інформація щодо захворюваності на грип

Державна yстанова “Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій” МОЗ України інформує, що на 46 тижні 2010 року у 10 контрольних містах показники захворюваності на грип та ГРВІ знаходяться нижче епідемічних порогів.

Всього за минулий тиждень в 10 контрольних містах Центру грипу зареєстровано 48669 хворих на гострі респіраторні інфекції, госпіталізовано 584 особи (1,2% хворих), серед госпіталізованих 86,9% складають діти віком до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ складає 50,06 випадків на 10 тис. населення проти 47,79 випадків на минулому тижні.

Статистичний показник зареєстрованої захворюваності зріс, порівняно з попереднім тижнем, на 4,8%.

Серед дитячого населення зареєстровано 31984 випадки захворювання на грип та ГРВІ (65,7% з числа всіх хворих). Як і на 45 тижні, частіше хворіли діти віком 1-4 роки – 39,03% та 5-9років (28,08%).

На 46 тижні у 10 контрольних містах не зареєстровано жодного летального випадку серед хворих.

За даними щотижневого електронного бюлетеня ВООЗ (EuroFlu, 45 тиждень), активність грипу в Європейському регіоні продовжує перебувати на низькому рівні, дещо зросла кількість звернень за медичною допомогою у Австрії (ГРВІ), Болгарії (ГРВІ), Ірландії (ГПЗ), Норвегії (ГПЗ), Узбекистані (ГРВІ) та Чеській Республіці (ГРВІ). Продовжують реєструватись спорадичні випадки виявлення вірусів грипу A(H3N2), А(H1N1) та грипу В.

Епідемічна ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ на 46 тижні була стабільною, показники захворюваності відповідають тим, які реєструвались у попередні роки.

Протягом наступних тижнів можливий подальший незначний сезонний підйом показників захворюваності на гострі респіраторні інфекції, як в окремих регіонах, так і в цілому по Україні.

Довідково: До списку 10 контрольних міст по захворюваності на грип та ГРВІ міст України, у яких проводяться багаторічні моніторингові спостереження, входять: Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Харків, Київ, Львів, Одеса, Чернігів, Сімферополь.

Прес-служба МОЗ України


Tags: , , ,