Марафон Здоров’я Ольги Богомолець

У Чернівцях пройшов перший тур благодійного Всеукраїнського Марафону Здоров’я Ольги Богомолець, за підтримки Президента України.

В рамках Всеукраїнського Марафону у п’ятницю, 15 травня, відбулася прес-конференція в малій залі ОДА:

Ростислав Олексійович Калошин, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Чернівської ОДА;
Ольга Вадимівна Богомолець, головний лікар Інституту дерматології та косметології доктора Богомолець, професор Київського національного медичного університету, заслужений лікар України;
Аркадій Павлович Мунтяну, заступник голови – керівник апарату Чернівецької ОДА.

Усі заходи, заплановані у межах першого туру Марафону Здоров’я, проведені безкоштовно. Кошти, витрачені на його проведення, є особистими коштами родини Богомолець-Шереметьєвих – професора медицини Ольги Богомолець-Шереметьєвої та її чоловіка – відомого колекціонера та мецената Олексія Шереметьєва.

В рамках марафону пані Богомолець оглянула 83 дитини – за допомогою єдиного в Україні епілюмінісцентного дерматоскопу для ранньої діагностики онкологічних захворювань шкіри.

Злоякісні пухлини шкіри займають в Україні друге місце в структурі онкологічних захворювань. Найнебезпечнішою з них є меланома, смертність від якої в Україні становить близько 95% (в Сполучених Штатах, наприклад, – лише 5%!). Причому цей високий показник пов’язаний не з відсутністю методів лікування, а з несвоєчасною діагностикою.

“цей тур є криком душі, – поділилася пані Богомолець. – Дуже важко бачити молоду людину і усвідомлювати, що ще якихось кілька місяців тому їй можна було стовідсотково допомогти; а тепер – жодних на це шансів. …
Справа в тому, що сонячні промені стали набагато небезпечнішими внаслідок руйнування озонового шару; а наші люди не знають елементарних ознак симптомів можливого злоякісного переродження родимих плям. У Сполучених Штатах в кожному гуртожитку розміщено відповідні інформаційні плакати!”

Непоодинокими також є випадки, коли косметичні салони “видаляють бородавку” – а невдовзі людина помирає.
“В такому випадку це була ніяка не бородавка, – пояснює Ольга Вадимівна, – це була меланома, недіагностована меланома”.

Отже, родимі плями можуть перероджуватися у злоякісні пухлини (меланома); як виявити у себе (своїх рідних, близьких) несприятливі симптоми?
Для цього пані Богомолець пропонує АКОРД меланоми:

А симетрія: коли вісь, проведена через родиму пляму, не ділить її на дві рівні частини;
К рай: якщо замість чіткого рівного краю маємо зубчасті, ніби рвані краї;
О крас: будь-які вкраплення, гранули, прожилки, особливо сірого, чорного чи розового кольору – мають однозначно привернути Вашу увагу;
Р озмір: чим більше розмір родимої плями, тим вище ризик її переродження; хоча і мінімальний розмір (1-2 мм) зовсім не виключає можливості розвитку пухлини;
Д инаміка або поява будь-яких змін в звичній для Вас картині: збільшення розмірів, товщини, зміна кольору, кровоточивість, корочки на поверхні.

Також ФАКТОРИ РИЗИКУ:

Світле чи руде волосся, ластовиння;
Меланома у одного із членів родини;
Три і більше сонячні опіки в дитинстві;
Чотири і більше родимих плями розміром більше шести міліметрів.

ГОЛОВНЕ: якщо вчасно діагностувати меланому, то вона майже на усі сто відсотків виліковна. Якщо ж ні – то після певної стадії це вже на усі сто відсотків смертельна хвороба.

В рамках Марафону також мав відбутися благодійний концерт “Янголе мій…” по вулиці Богомольця (символічно!) в корпусі БДМУ, де пані Ольга мала виконати авторські українські романси на вірші Ліни Костенко, Євгена Сверстюка та власні вірші – та з технічних причин цьому не судилося відбутися.


Tags: , , ,