Олесь Ільченко у Literatur Caf?!

Такого насиченого літературного тижня чернівчани ще, мабуть, не бачили; тим більше – коли кількість аж ніяк не передбачає ані найменших втрат якості.
Олесь Ільченко – поет, прозаїк, редактор журналу “Сучасність”; визначальний тим, що пише як для найменших читачів, дітей, підлітків – так і для дорослих. І, що головне, – усе це украй вдало!

Людей зібралося сьогодні зовсім небагато – і, слід відмітити, це таки надало зустрічі із Митцем особливого шарму; як відзначила Христя Венгринюк, “у нас сьогодні обстановка домашня …”.

Розпочав Олесь про «Деякі сни, або Київ, якого немає» – про Київ, своє рідне місто; про те, яким він був – і про те, яким став; про його енергетику, “сакральні пагорби”; і навіть про якусь його зворотню сторону – про навіть диявольщину.
Яка (диявольщина тобто) знайшла своє продовження у «Місто з химерами» – де діяннями архітекторів (у тому числі й Городецького) керував ніхто інший як сам нечистий.

А ось і дивний трикутник, який складають архітектурні роботи Городецького – що й лягло в основу міфічно-хорорської фабули роману (який читати, звісно ж, дуже і дуже варто).

Звісно ж – як можна було не згадати про «Наші птахи», «Риби річок та озер» та «Дерева»?
Виявляється, пан Ільченко – фаховий біолог! І вже наступного року планується видати також продовження цієї чудової серії – про комах, про ссавців, про амфібій тощо.

Безперечно – це буде цікаво, це буде гарно і це буде захоплююче: чекаємо з нетерпінням!


Tags: , ,