Перший офіцерський бал у Чернівцях


20 січня у Георг-палаці відбувся Перший офіцерський бал у Чернівцях

Цей офіцерський бал, відзначили організатори, – намагання відновити традиції 19 століття, коли у Чернівцях відбувалися офіцерські бали.
Досить ризиковане у наш час починання (взагалі, відновлення втрачених традицій – справа досить складна й ризикована), але вдалося головне – створити вишукану бальну атмосферу.
Суворий дрес-код: офіцери на службі – парадний мундир, офіцери запасу – парадний мундир або смокінг, дами – довга вечірня сукня.

На вході гостей балу зустрічав Віталій Михайлішин з дружиною, кожній дамі дарували невід’ємний бальний атрибут – вишукане дзеркальце.
Після привітальних слів від офіційних осіб розпочалася танцювальна програма: вальсували запрошені професійні танцюристи, вальсували офіцери з дамами, вальсували офіційні особи – Віталій Михайлішин з дружиною, Михайло Папієв – переважно із директоркою Художнього музею Інною Кіцул.
Офіцери старшого віку, на перший погляд, вальсували упевненіше й вільніше; разом з тим, кращою парою балу медійне журі визнало молоду пару – Максима і Наталію Павлюків. Безперечно, така подія багато кого надихне на уроки з бальних танців.

Вишукані наряди, зачіски, музика, танці – вочевидь, цього бракує у нашому нинішньому житті; для жінок відчути себе справжніми дамами на балу, бути запрошеними до вальсу ґалантним кавалером – незабутні враження, які подарував їм цей бал.
Не усім, звісно ж: деякі дами відверто нудьгували від браку чоловічої уваги – їхні кавалери надавали перевагу спілкуванню в чоловічій компанії і були не надто уважними до своїх дружин. Деяким парам бракувало вишуканості – але в цілому гості пройнялися атмосферою і долучилися до її творення.

На бал завітало близько 100 пар, дуже різного віку: від поважних полковників із дружинами до зовсім юних лейтенантів із дамами.

Для визначення найгарнішої пари балу було утворено медійне журі – до якого увійшли представники телеканатів “Інтер”, “1+1”, 5 каналу, ТВА, ТРК “Чернівці”, державного телебачення.

О 22:30 розпочалася танцювальна програма під музику естратного ансамблю Георг-палацу – і Меладзе у їх виконанні був, мабуть, дещо зайвим (як і Повалій з Басковим та подібні до цих композиції). Наступного разу варто дотримати усю музичну частину в дусі класичної оркестрової музики.

Дуже вдало було розміщено великий банер із логотипом балу – на фоні якого усі бажаючі могли сфотографуватися на пам’ять; працював фотограф Ігор Тимофійчук, до якого можна було звернутися за професійним фото.


Максим Павлюк, майор, начальник центру автоматизованих засобів управління обласного військкомату із дружиною Наталією – найгарніша пара балу; отримали у подарунок кавовий сервіз. Пані Наталія займалася бальними танцями, її чоловік окремо танцям не навчався.


Пана Папієва танцювати навчила дружина, яка професійно займалася народними танцями;
пан Михайлішин зізнався, що танцям ніде не навчався (втім, помітно цього надто не було – вони із дружиною дуже багато танцювали і виглядали вправними танцюристами) – але пообіцяв, що до наступного балу 100% навчиться танцювати.


диригент Йосип Сазанський – створював неповторну музичну атмосферу


один із двох гарних фуршетних столів


Ось таке дзеркальце отримала у подарунок кожна запрошена дама; напис – “Творимо традиції рідного міста разом!”

Організатори – Чернівецька міська рада спільно із Чернівецьким обласним військовим комісаріатом, Управлінням СБУ в Чернівецькій області та Чернівецьким прикордонним загоном; бал приурочено 20 річниці утворення цих силових структур.
Музичний супровід – малий симфонічний оркестр обласної філармонії, диригент – Йосип Сазанський; а також – оркестр 300 полку.

Варто дивитися також понад 50 фото у альбомі на Facebook.


Tags: , ,