Протокольне рішення №5 засідання обласної надзвичайної протиепiдемiчної комiсiї (облНПК)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови обласної
державної адміністрації
30.10.2009 № 701-р

П Р О Т О К О Л Ь Н Е Р І Ш Е Н Н Я №5
засідання обласної надзвичайної протиепiдемiчної комiсiї
(далі-облНПК)

м.Чернiвцi 29 жовтня 2009р.

Головуючий: Голова обласної надзвичайної протиепiдемiчної комiсiї, з аступник голови облдержадміністрації Грушко О.І.
Присутнi: члени облНПК та запрошені:
Шкробанець І.Д., Калошин Р.О., Гопко Н.В., Тимко О.С., Клим В.С., Розенблюм М.Ф., Стефак Я.М., Фроляк К.Д., Мартин Р.В., Довганюк О.М., Куриш Ю.М.
П О Р Я Д О К Д Е Н Н И Й:
1. Про стан захворюваності, забезпечення заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ в епідсезон 2009-2010 рр., попередження заносу та розповсюдження пташиного А(Н5N1) та пандемічного А(Н1N1) грипу в Чернівецькій області, забезпечення готовності служб та відомств до роботи в умовах епідускладнень з грипу та ГРВІ.

Доповiдач:
ГОПКО Н.В. – секретар облНПК, заступник головного лікаря облСЕС з епідеміологічних питань.

Співдоповідь:
ШКРОБАНЕЦЬ І.Д.– начальник Головного управління охорони здоров’я ОДА .

За даними регіональних бюро ВООЗ, загальна кількість лабораторно підтверджених випадків захворювань людей, спричинених вірусом А(H1N1), в світі складає 407 677, в т. ч. 4 877 летальних випадків, в тому числі в Росії – понад 927 випадків.
Із 21 країни Європейського регіону ВООЗ, що надають інформацію по показнику інтенсивності епідемічного процесу по грипу та ГРВІ, Бельгія та Ізраїль повідомили про середню інтенсивність процесу передачі респіраторних інфекцій, в інших 18 країнах спостерігається низька інтенсивність. Вірус пандемічного грипу А(Н1N1) є домінуючим у всіх країнах.
В Україні зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки захворювання на грип A (H1N1) – Каліфорнія 04/2009.
За повідомленням Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України, на 43 тижні року у всіх 10 контрольних містах України показники захворюваності на грип та ГРВІ перебували на неепідемічному рівні.
Загалом за 43 тиждень захворіло 48909 осіб, госпіталізовано 307 осіб (з них діти – 265). Показник на 10 тис. населення становить 50,56.
В цілому у всіх контрольних містах статистичний показник реєстрованої захворюваності має підвищення (10,71%), порівняно з попереднім тижнем.
В області на 43 тижні року грипом та ГРВІ захворіло – 6 018 осіб або 0,7% населення в т. ч. дітей – 3 045 (50,5%). Госпіталізовано 76 осіб, з них 32 дитини.
Інтенсивність епідемічного процессу на 43 тижні цього року в 2 рази вища, ніж на 43 тижні 2008 року. Найвищі показники захворюваності зареєстровані в м.Чернівці (132,31), Хотинсьому (61,57), Вижницькому (37,26), Заставнівському (55,14), Сторожинецькому (50,98) районах.
Епідемічні пороги в м.Чернівці та районах області не перевищено.
Заслухавши та обговоривши інформації заступника головного лікаря обласної СЕС Гопко Н.В. та начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА Шкробанця І.Д. з метою попередження подальшого поширення захворюваності на грип та ГРВІ, заносу та розповсюдження в області грипу А(Н5N1) та А(Н1N1), вжиття відповідних запобіжних заходів щодо збереження стабільної епідемічної ситуації обласна надзвичайна протиепідемічна комісія

ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Інформацію заступника головного лікаря обласної СЕС з епідеміологічних питань Гопко Н.В. та начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА Шкробанця І.Д. взяти до відома.

2. Ввести в дію ІІ період плану лікувально-профілактичних заходів по попередженню та боротьбі з сезонним грипом і гострими респіраторними інфекціями в Чернівецькій області на осінньо-зимовий період 2009-2010 років на період епідемії. Заборонити проведення масових заходів (святкувань, концертів, вистав, фестивалів, дискотек, тощо).
З 30.10.2009р.

3. Призупинити навчальний процес в дитячих навчальних закладах, вищих навчальних закладах області.
З 30.10.2009р.

4. Головам НПК при Чернівецькій, Новодністровській міських радах, райдержадміністраціях:
4.1. Провести аналогічні засідання надзвичайних протиепідемічних комісій щодо профілактики захворюваності на грип та ГРВІ, попередження заносу та розповсюдження в області грипу А(Н5N1) та А(Н1N1), вжиття відповідних запобіжних заходів щодо збереження стабільної епідемічної ситуації .
До 31.10.2009р.
4.2. Запровадити масковий режим в лікувально-профілактичних, дитячих, освітніх установах та закладах, аптечній мережі, об’єктах торгівлі, на транспорті, установах, які обслуговують населення.
Негайно.
4.3. Вводити обмежувальні заходи у навчальних закладах і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
З урахуванням епідситуації, негайно.
4.4. Заборонити проведення масових заходів (святкувань, концертів, фестивалів, дискотек, тощо).
До стабілізації епідситуації.
4.4.1. Начальнику управління Міністерства внутрішніх справ в Чернівецькій області Проскурняку Г.В., начальнику Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області Козловському М.І. в межах повноважень забезпечити контроль за виконанням пункту 4.4.

5. Головам Чернівецького та Новодністровського міськвиконкомів, головам райдержадміністрацій:
5.1. Зобов’язати керівників підприємств, установ та організацій незалежно від відомчої підпорядкованості та форми власності:
5.1.1. Забезпечити закупівлю протигрипозних вакцин для своєчасного проведення профілактичних щеплень та інших заходів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ, відповідно до заявок, наданих територіальними закладами охорони здоров’я.
Негайно.
5.1.2. Організувати роботу в зимовий період 2009-2010 рр. щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечити працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву та прийому харчових продуктів (проведення С-вітамінізації).
Постійно, в епідсезон 2009 – 2010 років.

5.1.3. Запровадити посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення дезінфекції на підприємствах та установах незалежно від форм власності.
Негайно.
5.2. Взяти під особистий контроль роботу керівників відповідних служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо забезпечення необхідного температурного режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних установах та закладах, житлових приміщеннях, на транспорті .
Постійно, в епідсезон 2009 – 2010 років.
5.3. Запровадити посилений протиепідемічний режим, в т.ч. при виявленні випадку ймовірного завозу пандемічного грипу А(H1N1) на адміністративну територію, у місцях масового перебування людей (аеропорт, вокзали, автовокзали), дитячих дошкільних закладах, загальноосвітніх школах, закладах культури та освіти, на підприємствах, в установах, організаціях і закладах охорони здоров’я незалежно від форм власності.
Постійно, в епідсезон 2009 – 2010 років.

5.4. Забезпечити залучення транспорту підприємств, установ і організацій, в тому числі приватних для безперебійного функціонування бригад медичних працівників.
Постійно, в епідсезон 2009 – 2010 років.

5.5. Проводити постійну роботу з засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики сезонного грипу та ГРВІ, пташиного та грипу А (Н1N1). Забезпечити друк та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам’яток про епідемічну ситуацію та заходів запобігання захворюванню на грип, в т.ч. А(H1N1).
Постійно, в епідсезон 2009 – 2010 років.

5.6. Забезпечити виконання Плану роботи місцевих органів виконавчої влади Чернівецької області щодо проведення профілактичних заходів із запобігання захворюванню на грип А(Н1N1)-Каліфорнія 04/2009 серед населення і виникненню його пандемії та дій в особливий період, який затверджено заступником голови Чернівецької облдержадміністрації 30.06.2009р.
Постійно, в епідсезон 2009 – 2010 років.

6. Головам районних державних адміністрацій:
6.1. Розпорядженням райдержадмінінстрації затвердити механізм забезпечення лікувально – профілактичних закладів в сільській місцевості лікарськими засобами для лікування грипу та ГРВІ під реалізацію.
Негайно.

7. Начальнику Головного фінансового управління облдержадміністрації Климу В.С., начальникам міськрайфінуправлінь:
7.1.Забезпечити своєчасне і повне фінансування заходів щодо профілактики захворюваності на грип та ГРВІ, попередження заносу та розповсюдження в області грипу А(Н5N1) та А(Н1N1), вжиття відповідних запобіжних заходів щодо збереження стабільної епідемічної ситуації (в т.ч. на придбання вакцин для вакцинації груп ризику, засобів індивідуального захисту, запасу медикаментів, дихального обладнання, автотранспорту).
Негайно.
7.2. Виділити кошти з резервного фонду на придбання засобів індивідуального захисту для працівників бюджетної сфери.
Негайно.

8.Начальнику Головного управління охорони здоров’я (далі-ГУОЗ) облдержадміністрації Шкробанцю І.Д., Головному державному санітарному лікарю області Світличному О.В.:
8.1. Забезпечити проведення спільної колегії ГУОЗ та обласної СЕС для відпрацювання питань медико-санітарного забезпечення в період епідемії.
До 30.10.2009р.

8.2. Забезпечити своєчасне виконання всіх заходів профілактики, лікування та боротьби з грипом і ГРВІ, які передбачені наказом МОЗ України від 09.02.1998 року №30 “Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні”.
Постійно.

8.3. Звернутись з клопотанням до МОЗ України щодо виділення коштів для придбання діагностичних та лікарських препаратів, дихального обладнання, автотранспорту, тощо для забезпечення безперебійного функціонування закладів охорони здоров»я в період епідемії.
До 02.11.2009р.

8.4. Забезпечити проведення подвірних обходів з метою активного виявлення важких хворих на грип та ГРВІ (в т.ч. в гуртожитках).
Постійно, до стабілізації епідситуації.

8.5. Продовжити проведення серед населення роз’яснювальної роботи з проблемних питань, пов’язаних з епідемією, щодо заходів недопущення подальшого поширення, а також профілактики захворювань на грип та ГРВІ.
Інформувати населення про перебіг епідемії грипу, тенденції її розвитку, ефективність здійснення протиепідемічних заходів.
Постійно.

8.6. При здійсненні моніторингу звернути особливу увагу на стан захворюваності на ГРВІ, грип осіб, віком від 20 до 40 років.
Постійно, до стабілізації епідситуації.

8.7. Проводити моніторинг динаміки епідемії у часі та по територіях, можливих змін клінічних проявів хвороби і властивостей вірусів грипу.
Постійно.

9. Начальнику Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Шкробанцю І.Д.:
9.1. Забезпечити додаткове розгортання або перепрофілювання ліжок для госпіталізації хворих в умовах масового поширення захворювання на грип, організації роздільного прийому грипозних та інших хворих у поліклініках, залучення додаткової кількості медичних працівників для надання амбулаторної допомоги населенню, виділення санітарного транспорту.
Негайно.

9.2. Зобов’язати керівників територіальних закладів охорони здоров’я надати заявки у відповідні міськрайфінвідділи щодо необхідності виділення коштів з резервного фонду для придбання вакцин, засобів індивідуального захисту.
До 31.10.2009р.
9.3. Забезпечити контроль за достатньою кількістю лікарських засобів для лікування грипу та ГРВІ в аптечній мережі.
Негайно та постійно.

9.4. Звернутися до ректора БДМУ щодо залучення студентів старших курсів до проведення подвірних обходів з метою раннього виявлення хворих на ГРВІ та грип.
Негайно.

9.5. Зобов’язати керівників ЛПЗ забезпечити виготовлення марлевих масок власними силами для поповнення існуючого запасу засобів індивідуального захисту.
Негайно.

9. Начальнику Головного управління освіти та науки Чернівецької ОДА Деркачу Б.Є.:
9.1. Забезпечити проведення батьківських зборів щодо обмеження спілкування дітей на час продовження канікул.
До 03.11.2009р.

9.2. Забезпечити проведення диктантів з питань профілактики грипу та ГРВІ серед учнів загальноосвітніх закладів.
Негайно, після відновлення навчання.

9.3. Заборонити туристичні поїздки дітям, що відвідують дитячі навчальні заклади.
Негайно, до стабілізації епідситуації.

10. Ректорам вищих навчальних закладів:
10.1. Призупинити навчальний процес у вищих навчальних закладах області.
З 30.10.2009р. до стабілізації епідситуації.

10.2. Заборонити проведення масових заходів серед студентів (дискотеки, вечори, тощо).
Негайно, до стабілізації епідситуації.

11. Начальнику інспекції з контролю за якістю лікарських засобів Мельничук О.І.:
11.1. Посилити контроль за якістю лікарських засобів в аптечній мережі, своєчасне вилучення фальсифікату.
Негайно.

12. Начальнику управління Міністерства внутрішніх справ в Чернівецькій області Проскурняку Г.В., начальнику Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області Козловському М.І.:
12.1. Вжити заходів щодо заборони вуличної торгівлі лікарськими засобами.
Негайно.

13. Головному лікарю обласного Центру здоров’я Задорожному В.Д.:
13.1. Розробити та розтиражувати пам’ятки щодо профілактики ГРВІ, грипу для поширення на підприємствах, в закладах громадського харчування, навчальних закладах, ДНЗ.
До 31.10.2009р.

13.2. Розробити тексти диктантів з питань профілактики грипу та ГРВІ та надати їх Головному управлінню освіти та науки облдержадмінінстрації.
До 31.10.2009р.

14. Начальнику Головного управління агропромислового комплексу облдержадміністрації Надточію О.М.:
14.1. Забезпечити соціально незахищені прошарки населення та групи ризику природними фітонцидами (цибуля, часник тощо).
До 05.10.2009р.

15. Начальнику обласного управління лісового та мисливського господарства Воробчуку В.Д.:
15.1. Забезпечити соціально незахищені прошарки населення та групи ризику лікарськими рослинами та ягодами (шипшина, чорниця тощо).
До 05.10.2009р.

16.В.о. начальника Чернівецького прикордонного загону Ільчуку В.О., начальнику Чернівецької обласної митниці Салагору М.М.:
16.1. Забезпечити подальше здійснення заходів санітарної охорони території України.
Постійно.
16.2. Вжити додаткових заходів щодо припинення незаконної міграції в Україну.
Терміново. Постійно.

16.3. Забезпечити створення необхідних матеріальних ресурсів на випадок виявлення грипу А (H1N1) та його поширення – засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби.
Негайно.
17. Начальнику Головного управління економіки облдержадмінінстрації Сідляру І.А.:
17.1. Визначити підприємства для виготовлення додаткової кількості марлевих масок.
До 31.10.2009р.
18. Голові облНПК при Чернівецькій облдержадмінінстрації, заступнику голови облдержадміністрації Грушко О.І. про заходи, затверджені даним протокольним рішенням, доповісти голові обласної державної адміністрації для наступного надання інформації Президенту України, Прем’єр-Міністру України, МНС України , МЗС України.
Негайно.
19. Рекомендувати голові Чернівецької ОДА Кулішу В.І. звернутись з клопотанням до Кабінету Міністрів України щодо додаткового забезпечення області діагностичними, лікарськими препаратами, дезінфектантами та засобами індивідуального захисту.
До 30.10.2009р.
20. Головам НПК при Чернівецькій, Новодністровській міських радах, райдержадміністраціях забезпечити роботу територіальних надзвичайних протиепідемічних комісій в режимі підвищеної готовності, заслуховувати питання про хід виконання даного протокольного рішення не рідше, ніж 1 раз на тиждень, інформувати голову обласної надзвичайної протиепідемічної комісії щодо епідситуації та стану проведення протиепідемічних заходів щоденно до 16-00 год.
До стабілізації епідситуації.

Заступник керівника апарату
облдержадмінінстрації С. Мінтенко


Tags: , ,