Круглий стіл “Обіцянки кандидатів – яке за ними майбутнє?”

Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» спільно з Чернівецьким прес-клубом реформ учора, 30 грудня, о 16:00 провели круглий стіл “Обіцянки кандидатів – яке за ними майбутнє?”; на який було запрошено представників кандидатів на пост Президента України, експертів та представників ЗМІ.

Довірені особи кандидатів у Президенти України коротенько презентували широкій громадськості основні позиції своїх кандидатів у ключових для України питаннях, вирішення яких належить до сфери повноважень Президента, а саме:
– ведення зовнішньої та оборонної політики України;
– розвиток демократії та громадянського суспільства.
Крім того, журналісти мали змогу задати свої питання; а укінці – слово мали експерти.


Ігор Мельничук, незалежний експерт, кандидат історичних наук;
Ігор Гаврада, незалежний експерт, кандидат політологічних наук;
Володимир Старик, голова товариства “Український Народний Дім у Чернівцях”;
Віталій Труфін, незалежний експерт, радник з юридичних питань проекту “Правова підтримка медіа – ключ до прозорих виборів”

Час виступу довірених осіб був нетривалим і жорстко регламентованим; кожен доповідач нагадав присутнім деякі з положень свого кандидата.

Що ж до запитань журналістів – то таких виявилося зовсім небагато, це були запитання про політику стосовно Румунії; про ставлення до єдиної помісної церкви. І особисто до довіреної особи Петра Симоненка – про моральність цього кандидата у зв’язку із його розлученням.

Правда, і тут прозвучали цікаві думки: так, на думку одного із доповідачів, “проблеми” у нас не лише з Румунією – а й з Австрією! Обґрунтована ця думка була тим, що, перебуваючи у Канаді, він легко отримав візу до Австрії; і консульські працівники відмітили, що “колись в одній державі жили, це наше місто було”.

А Петро Кобевко взагалі почув від довіреної особи Петра Симоненка заклик не визнавати пакт Ріббентроппа-Молотова і, відповідно, віддати наш край Румунії (хоча той навпаки відзначив, що не можна не визнавати цей документ, адже саме він приєднав Північну Буковину до радянської України).

Мабуть, подібний формат має передбачати триваліший час проведення; тому що, фактично, кожна довірена особа по три хвилини довела позицію свого кандидата стосовно запропонованих запитань. А потім кожна довірена особа відповідала на питання журналістів – і вийшло, що, по суті, два запитання забрали також багато часу.


Tags: , , , , ,