Розширення впливу неурядових організацій та ЗМІ на рівень прозорості влади в українсько-молдовсько-румунському транскордонному регіоні


Андрій Балинський, “Small Euro Business” (Молдова)
представник Благодійної фундації «Ана» (Румунія)
Сергій Гакман, благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи», керівник проекту
Альбіна Грищенко, громадське об’єднання “Буковинські перспективи”
Ігор Студенніков, Центр регіональних досліджень (Одеса)

Проект “Розширення впливу неурядових організацій та засобів масової інформації на рівень прозорості влади в українсько-молдовсько-румунському транскордонному регіоні” виконується Благодійним фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» спільно з Чернівецьким обласним громадським об’єднанням “Буковинські перспективи” (Україна), Міжнародною асоціацією малого та середнього бізнесу “Small Euro Business” (Республіка Молдова) та Благодійною фундацією «Ана» (Румунія) за фінансової підтримки програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” (Міжнародний фонд «Відродження», Фонд Сорос-Молдова та Фонд Сорос-Румунія);
у рамках проекту сьогодні, 21 січня, відбувся перший день (попереду ще два дні) транскордонного семінару “Об’єднання зусиль неурядових організацій прикордоння України, Республіки Молдова та Румунії у розбудові громадянського суспільства”, а також – прес-конференція.

Під час цього семінару планується започаткувати діяльність транскордонного об’єднання неурядових організацій Єврорегіону «Верхній Прут», створити спільний тристоронній координаційний орган, а також розробити програму дій об’єднання, спрямованої на взаємодію та партнерство з органами влади.

Чи стане серія цих семінарів початком якісно нового рівня співпраці неурядових організацій територій, що входять до Єврорегіону “Верхній Прут” – зараз говорити ще явно рано;
але в результаті дискусії між учасниками прес-конференції з присутніми журналістами, до активної повноцінної участі у роботі семінару було запрошено також і журналістів (завтра з 9:30 там же, у готелі “Георг-палац”).
Перший семінар “Розвиток механізмів участі громадськості у прийнятті рішень органами місцевої влади Румунії” відбувся 4-7 листопада 2010 року у м. Сучава (Румунія),
завершальним буде семінар у м. Белць (Республіка Молдова) “Вплив громадських організацій та засобів масової інформації на підвищення прозорості, відповідальності та підзвітності органів влади” наприкінці лютого 2011 року.

Довідково:
ЄВРОРЕГІОН “ВЕРХНІЙ ПРУТ” було утворено 22 вересня 2000 року в м. Ботошань (Румунія). Установчими документами єврорегіону є Угода про утворення єврорегіону “Верхній Прут” та Статут єврорегіону.
Засновниками єврорегіону “Верхній Прут” виступили Чернівецька область (Україна), Ботошанський повіт (Румунія), Сучавський повіт (Румунія), Белцький повіт (Республіка Молдова), Єдинецький повіт (Республіка Молдова). Починаючи з 15 жовтня 2003 р. до складу єврорегіону „Верхній Прут” входять Чернівецька та Івано-Франківська області з боку України, Ботошанський та Сучавський повіти з боку Румунії, Фалештський, Єдинецький, Глоденський, Окницький, Ришканський та Бриченський райони з боку Республіки Молдова.


Tags: , ,