Епідемія грипу, підбірка останніх новин, 6 листопада

Чернівці-місто:

На адресу гарячої лінії 571515 телефону «Довіри», яка створена для консультування населення під час епідемії грипу і працює щоденно з 09.0 до 21.00, надійшло 568 дзвінків. Щодоби на «гарячий» телефон надходить у середньому 110-130 дзвінків. Найбільше абонентів звертаються за консультацією лікаря або інформаційними довідками, надходить також значна кількість скарг. Зокрема, чернівчани скаржаться на …

417 об’єктів на предмет дотримання вимог епідемічного режиму перевірили у Чернівцях за цей тиждень працівники міськСЕС. На 132 об’єктах було виявлено порушення. За результатами цих перевірок накладено 130 штрафних санкцій, винесено 12 постанов про закриття об’єктів, матеріали на одного порушника передано в прокуратуру для порушення кримінальної справи.

Пік захворюваності на ГРЗ та грип у Чернівцях припав на 3 листопада. Станом на 5 листопада спостерігається зниження абсолютних цифр захворюваності та викликів швидкої медичної допомоги,однак значно збільшилася кількість повторних звернень до лікарів, складних випадків перебігу хвороби.

Продовжити заборону на роботу непродовольчих ринків, в т.ч. МТК «Калинівський ринок», до 9 листопада включно вирішено 6 листопада на спільному засіданні міського штабу з протидії епідемії грипу та міської надзвичайної протиепідемічної комісії після аналізу епідеміологічної ситуації в обласному центрі.

Продовжити заборону на роботу непродовольчих ринків, в т.ч. МТК «Калинівський ринок», до 9 листопада включно вирішено 6 листопада на спільному засіданні міського штабу з протидії епідемії грипу та міської надзвичайної протиепідемічної комісії після аналізу епідеміологічної ситуації в обласному центрі.

Чернівецька область:

Ще раз наголошую, якщо з вівторка динаміка буде покращена, будемо розглядати питання пооб’єктно та говорити про відкриття закладів та включення їх в роботу”, – наголосив заступник очільника виконавчої влади краю. Також, повідомив Віталій Усик, введено обмеження стосовно відвідування туристами міста Чернівці та Чернівецької області.

Станом на сьогодні, індивідуальних засобів захисту з марлі, яку виділено з державного резерву, пошито вже 180 тис. Їх безкоштовно передано тим організаціям та структурам, які безпосередньо працюють з людьми – медичним закладам, правоохоронним органам, частині державних установ. Зараз розподіляють ще 100 тис. метрів марлевої тканини з тим, аби протягом цього тижня виготовити кількість марлевих пов’язок у розрахунку по дві на кожного буковинця. Що стосується наявності масок в аптечній мережі, то в область завезено 160 тис. захисних масок. Вони були розподілені по аптеках та реалізовані населенню.

В усіх правоохоронних органах, військових частинах та установах Міністерства оборони України запроваджено заходи протиепідемічного режиму. У 300 окремому механізованому полку, 5 роті внутрішніх військ, в установах виконання покарань (слідчий ізолятор, виправна колонія) запроваджено карантин. Для лікувальних закладів Збройних Сил України та міністерства внутрішніх справ, розташованих на території області безкоштовно виділено медикаменти. З метою підвищення імунозахисту військовослужбовців, правоохоронців, спецконтингенту обласною державною адміністрацією виділено 1,5 тони цибулі, з яких 500 кг передано УМВС та 1 тону військовим частинам. Розподілено та готується до видачі 500 кг шипшини та 1,5 тони квашеної капусти.

Від початку епідемії досліджено 4 тис. 833 зразка, тобто обстежено 537 осіб. Грип AH1N1 (Каліфорнія) при дослідженні тих зразків, які були доставлені у вірусологічну лабораторію обласної санітарно-епідеміологічної станції, не виділялися. Виявлено антитіла до вірусу типу AH3N2 та AH1N1, проте мова йде про сезонний грип, який періодично циркулює на території краю. Крім того, при вірусологічних дослідженнях, лабораторією виявлено антитіла до аденовірусів, парагрипів трьох типів, що свідчить про те, що циркулюють різні збудники вірусних захворювань. Тобто говорити про суцільну епідемію лише грипу каліфорнійського наразі підстав немає.

МОЗ:

За даними регіональних бюро ВООЗ, загальна кількість лабораторно підтверджених випадків захворювань людей, спричинених вірусом А(H1N1), в світі складає понад 442 234, у т.ч. 6051 летальних випадків. У Російській Федерації зареєстровано 3122 лабораторно підтверджених випадків, у т.ч. 14 летальних. Вірус пандемічного грипу А(Н1N1) є домінуючим у всіх країнах.
В Україні зареєстровано 32 лабораторно підтверджених випадків захворювання на грип A (H1N1)-Каліфорнія 04/2009.

КМУ:

Перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов провів нараду з представниками Асоціації фармацевтичних виробників України з питань функціонування фармацевтичної галузі в епідеміологічний період.

Олександр Турчинов підтримав ініціативу фармацевтичних виробників щодо створення державного комітету, який забезпечуватиме розвиток фармацевтичної та біотехнологічної промисловості в Україні. Це було вирішено під час наради Першого віце-прем’єр-міністра з представниками Асоціації фармацевтичних виробників України.

Прес-служба Президента:

Президент України Віктор Ющенко та Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко прибули на Івано-Франківщину, щоб передати гуманітарну допомогу найбільш постраждалому від епідемії грипу регіону.
«Ми прибули, щоб засвідчити, що ми з вами, розуміючи, які виклики має Івано-Франківщина щодо епідемії»,– сказав Глава Української держави під час наради.
Відтак, за словами Віктора Ющенка, завдяки здійсненим крокам уже сьогодні можна констатувати, що на західній Україні почалася тенденція до зменшення захворюваності, особливо останні два дні.
Віктор Ющенко зазначив, що сьогодні висловлюватися щодо ситуації з епідемією та заходів боротьби з нею мають виключно фахівці, а не політики. Він також закликав людей не панікувати у ситуації, що склалася. «Сьогодні у ситуації, що склалася, найбільші вороги – непрофесійні дії та паніка», – наголосив Віктор Ющенко.
Президент Білорусі прибув до Івано-Франківської області зі своїм 5-річним сином.

Відповідаючи під час інтерв’ю на запитання щодо поточної епідеміологічної ситуації, Президент України Віктор Ющенко підкреслив, що сьогодні Україна платить за непрофесійний підхід уряду, який не провів належної роботи з підготовки країни до епідемії грипу як сезонного, так і спеціалізованого.
Також Президент наголосив на тому, що Кабмін повинен повернутися до ефективної політики вакцинації – психологічно виграти це змагання з людьми. «Політику вакцинації програвати не можна. Коли ми говоримо про єдину політику охорони здоров’я в Україні, потрібно пам’ятати, що це не є приватне питання. Це – наша колективна та індивідуальна відповідальність. Суспільство повинно бути готовим до вакцинації, інакше воно стане загрозою для самого себе», – зауважив Віктор Ющенко.


Tags: ,