Фотовиставка “Ностальгія за прекрасним” у Художньому музеї

У вівторок, 20 липня, у Чернівецькому художньому музеї відбулося відкриття чергової фотовиставки, але виставки в деякій мірі несподіваної та сенсаційної. Справа у тому, що автором презентованих фоторобіт є духовна особа, представник однієї з численних релігійних конфесій на Україні. Це – Архієпископ Київський та Всія Русі єпархії Руської православної Старообрядницької церкви Савватій (у мирі – Степан Козка). Не зважаючи на те, що художньою фотографією отець Савватій займається вже досить багато часу, це його перша виставка, яка носить назву «Ностальгія за прекрасним».
«Любов до фотографії залишилась із юності. Чому? Може, тому що все життя милуюсь красою природи рідної землі, красою душі людської тих людей, серед яких я живу», – каже автор.
Народився отець Савватій на Україні, в Кіровоградській області. У 1961 році майбутній священик поступив до Вижницького училища декоративно-прикладного мистецтва, яке закінчив після військової служби у лавах Радянської армії. Стремління до творчості та художньої діяльності привели його восени 1968 року до камвольно-суконного комбінату в Чернігові, де він працював на посаді художника-оформлювача друкованих тканин.
Але його життєву долю було визначено по-іншому. Цій людині судилося стати священослужителем, і ось у серпні 1987 року відбулося рукопокладення отця Савватія у священики. Вже на початку 1992 року його було призначено єпископом до Києвської єпархії, а з 2006 року отець Савватій стає Архієпископом Всія Русі.
За свідченням тих людей, хто давно знає автора фотовиставки, Владика Савватій – людина високо духовна та справедлива. Він є талановитим майстром художнього фото, справжнім художником-ліриком. Суть його роботи полягає не в тому, щоби фіксувати на своїх фотографіях навколишній світ, а в тому, щоби побачити навкруг себе та донести до інших прекрасне у звичайній повсякденності, не залишатися байдужим до того, що нас оточує.
Все те, що ми бачимо на його світлинах, вражає своєю простотою, чуттєвістю, душевністю і навіть «звичайною чарівністю». Безперечно, ця виставка, яка експонується у художньому музеї, є щирим, красномовним освідченням автора в любові до рідної землі. «Ностальгія за прекрасним» складається з 66-и фоторобіт Владики Савватія, що насправді є лише незначною частиною зробленого ним протягом багатьох років.
Виставка триватиме до 2 серпня, тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати експозицію персональних фоторобіт Владики Савватія і переконатися в тому, що мистецтво фотографії охоплює сьогодні не тільки світське, а й духовне життя.

Альберт Комарі

***************
За підтримки:
Позаботься о своей красоте! Только лучшие спа отели! Добро пожаловать в гостиницу «Ореанда».

 • буквоїд

  Мовиться непро Руську старообрядницьку церкву, а про російську старообрядницьку церкву.

 • Александр

  На сайте "Самарское староверие" http://samstar.ucoz.ru/ есть ссылка тоже на это событие. Название :

  Светлый взгляд владыки Саватия: в Черновцах открылась фотовыставка архиепископа Киевского и всея Украины Саватия "Ностальгия о прекрасном".

  От Дата: 10-08-01 .

  Спаси Христос!

  С уважением Александр

 • Татьяна

  Уважаемый Александр!

  Спасибо за ссылку.

  Сайт "Самарское староверие" перепечатал эту статью из газеты "Версии" 31,

  от 30.07.2010 .

  Вот сама статья – http://versii.cv.ua/i/?p=8793 .

  Правда, на Самарском сайте больше комментариев.

  С уважением

  Татьяна Спорынина :)

 • Валентин

  Спасибо за интересный взгляд. И легенду о Светлояре.

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото