Нінон Гессе та Максим Дупешко у перекладі Крістіни Кельті


Thomas Kerry, допомагав перекладати на англійську; Крістіна Кельті, перекладачка; Марія Куліш, ведуча вечора

Крістіна Кельті, перекладачка з і на англійську та німецьку мови, представила сьогдні в Літкафе свої переклади;
у першу чергу – листів Нінон Гессе з німецької на українську (Ninon Hesse Ninon Hesse), один із яких можна побачити у блозі перекладачки (від 1 лютого 1913).

А також – перекладену англійською мовою прозу Максима Дупешка (Encyclopedia about happiness; Енциклопедія щастя); своєрідну й досить суперечливу, а ще, кажуть, депресивну (окрім одного моменту – де дружина має 25 мільйонів доларів у діамантах – через що неймовірно щаслива).


Чому саме Максима Дупешка – абсолютно випадково; потрібно було у рамках навчання перекласти прозовий текст з української на англійську; було обіцяно Максимові переклад – правда, що це буде 27 сторінок експериментальної прози і цілий рік роботи – тоді, мабуть, важко уявлялося.
Текст дійсно складний – за змістом, формою, присутня ненормативна лексика; присутні мали змогу почути уривок українською (читала Крістіна Кельті та Марія Куліш) та англійською (Thomas Kerry).


Чи потрібен буде комусь цей текст англійською – хороше питання; Thomas Kerry вважає, що він непоганий – але потребує доопрацювання;
втім, автора на презентації перекладу, на жаль, не було – може, він до цього має що додати.

Загалом – мабуть, у першу чергу варто побажати пані Крістіні творчіх успіхів, цікавих перекладів; і таких, щоб мали комерційних успіх:)


Tags: , ,