Податкова продовжує ударними темпами збирати макулатуру або Нікчемна декларація

Днями новина про те, що підприємцям потрібно терміново подавати якусь нову декларацію до податкової, сколихнула мережу; при чому подавати то усім, то лиш тим, які використовують найману працю і є податковими агентами. А хто не встигне до 21 числа – штраф 170 гривень (10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Ось відео, на якому бачимо величезну чергу до однієї з податкових інспекцій у Києві:

Підпис до відео: “Сдают пустую форму отчетности, которую теперь ежемесячно требует идиотское правительство”

Достовірної інформації ніхто не надавав, тож думки розділилися; то декларацію не усім потрібно подавати, то цій же людині в податковій сказали, що таки потрібно подавати усім.

Звичайно, інформація дійшла і до Чернівців; на “Від і до” з’явилася стаття (постійна адреса – http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/bilja_mis_koi_podatkovoi_chernivciv_chergi_pidpriemciv/), де начальник відділу масово роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ м.Чернівці Марія Коцим’юк стверджує, що підприємці прекрасно знали про нову звітність; а далі – що не усі підприємці мають її подавати, а лиш податкові агенти.
Але правда у тому, що не те що підприємці, але й самі податківці, вочевидь, не надто знали що з тією формою звітності робити: за адресою тієї публікації уже “за заданими умовами нічого не знайдено”. Тобто податківці побачили, що поспішили з дезінформацією громадян – і, мабуть, попросили забрати.

Тому що насправді у податківців позиція зараз інша: цю декларацію потрібно подавати усім підприємцям без вийнятку, щомісяця.

Сама декларація виглядає ось так, затверджена Наказом ДПАУ №58 від 31.01.2011.

Чому прийом макулатури і чому нікчемна?
Дуже просто: фізичні особи-підприємці усі як один здають цю декларацію з самими лиш прочерками і власними реквізитами, і було абсолютно очевидно, що буде так – бо інакше бути просто не могло: ніхто з наших приватних підприємців не займається утриманням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, які працюють на них.
Тобто ситуація така: терміново, без належного інформування, без роз’яснення (а то й з дезінформуючими роз’ясненнями) підприємці терміново біжуть до податкової, купують бланки, ставлять прочерки і подають до тієї ж податкової ці декларації за січень та людий місяці поточного року.
А якщо не встигнуть подати порожні декларації до понеділка включно – заплатять штраф 170 гривень. І взагалі, відтепер вони цю нікчемну декларацію (нікчемну в прямому юридичному сенсі) мають подавати щомісячно.
Тобто кожного місяця іти і подавати декларації з одними лиш прочерками.
Що це як не централізований збір макулатури? Хіба що – централізований збір штрафів по 170 гривень з тих, хто не встиг зорієнтуватися або повірив численній неправдивій інформації.

А згадана вище публікація на “Від і до” під назвою “Біля міської податкової Чернівців черги підприємців” виглядала наступним чином:

Подача декларацій за січень та лютий стала для них несподіванкою

Вчора центральні ЗМІ повідомляли про черги до Київських районних податкових адміністрацій, сьогодні – схожий ажіотаж уже добіг Чернівців. Черги  –  біля приміщення податкової та у фойє, а основна мета – подати податкову декларацію.

– Про те, що податкову декларацію потрібно подати до 21 березня, почула лише вчора, – розповідає підприємець Марія Мазан, яка працює на єдиному податку. – Раніше спрощенці повинні були подавати декларацію раз на квартал, а зараз виявилося, що необхідно подавати її ще й за кожен місяць. Отож, зараз маю відзвітувати за січень та за лютий. Інакше – доведеться сплатити 170 гривень штрафу.

Начальник відділу масово роз’яснювальної роботи  та звернень громадян ДПІ м. Чернівці Марія Коцим’юк запевняє, що нові правила не є новиною для підприємців.

– Перший термін подачі цієї декларації був до 20 лютого, але зважаючи на те, що форма декларації була затверджена лише 16-го, ДПА України дозволила всім платникам подати її до 20 березня, тобто відстрочила термін на місяць. Черги ж у податковій пояснюються перш за все тим, що підприємці полюбляють робити все в останній день, – зазначає п. Коцим’юк.

Втім, ситуація складна тим, що не всім підприємцям, які приходять до податкової дійсно необхідно подати у цей термін декларацію. Зокрема нові правила діють для приватних підприємців та юридичних осіб, які виступають податковими агентами, тобто мали обов’язок щодо утримання податку з доходів фізичних осіб. А, отже, платнику єдиного або фіксованого податку, який не має найманих працівників, подавати до податкової декларацію щомісяця не потрібно, – каже Марія Коцим’юк.

Втім, аби ажіотаж, що виник, був не настільки відчутним, податківці обіцяють приймати звіти і у вихідні: з 7.30 до 21.00.

Ірина ВОРНІЧЕСА

Рекомендуємо усім підприємцям до 21 березня (понеділок) включно (незалежно від подекуди протирічних інформаційних повідомлень) піди до податкової і подати декларацію за січень та лютий.
У крайньому випадку, якщо знову виявиться, що подавати її мають не усі, – отримати інформацію з перших рук.


Tags: , ,