Податкова продовжує ударними темпами збирати макулатуру або Нікчемна декларація

Днями новина про те, що підприємцям потрібно терміново подавати якусь нову декларацію до податкової, сколихнула мережу; при чому подавати то усім, то лиш тим, які використовують найману працю і є податковими агентами. А хто не встигне до 21 числа – штраф 170 гривень (10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Ось відео, на якому бачимо величезну чергу до однієї з податкових інспекцій у Києві:

Підпис до відео: “Сдают пустую форму отчетности, которую теперь ежемесячно требует идиотское правительство”

Достовірної інформації ніхто не надавав, тож думки розділилися; то декларацію не усім потрібно подавати, то цій же людині в податковій сказали, що таки потрібно подавати усім.

Звичайно, інформація дійшла і до Чернівців; на “Від і до” з’явилася стаття (постійна адреса – http://vidido.ua/index.php/pogliad/article/bilja_mis_koi_podatkovoi_chernivciv_chergi_pidpriemciv/), де начальник відділу масово роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ м.Чернівці Марія Коцим’юк стверджує, що підприємці прекрасно знали про нову звітність; а далі – що не усі підприємці мають її подавати, а лиш податкові агенти.
Але правда у тому, що не те що підприємці, але й самі податківці, вочевидь, не надто знали що з тією формою звітності робити: за адресою тієї публікації уже “за заданими умовами нічого не знайдено”. Тобто податківці побачили, що поспішили з дезінформацією громадян – і, мабуть, попросили забрати.

Тому що насправді у податківців позиція зараз інша: цю декларацію потрібно подавати усім підприємцям без вийнятку, щомісяця.

Сама декларація виглядає ось так, затверджена Наказом ДПАУ №58 від 31.01.2011.

Чому прийом макулатури і чому нікчемна?
Дуже просто: фізичні особи-підприємці усі як один здають цю декларацію з самими лиш прочерками і власними реквізитами, і було абсолютно очевидно, що буде так – бо інакше бути просто не могло: ніхто з наших приватних підприємців не займається утриманням і сплатою податку на доходи фізичних осіб, які працюють на них.
Тобто ситуація така: терміново, без належного інформування, без роз’яснення (а то й з дезінформуючими роз’ясненнями) підприємці терміново біжуть до податкової, купують бланки, ставлять прочерки і подають до тієї ж податкової ці декларації за січень та людий місяці поточного року.
А якщо не встигнуть подати порожні декларації до понеділка включно – заплатять штраф 170 гривень. І взагалі, відтепер вони цю нікчемну декларацію (нікчемну в прямому юридичному сенсі) мають подавати щомісячно.
Тобто кожного місяця іти і подавати декларації з одними лиш прочерками.
Що це як не централізований збір макулатури? Хіба що – централізований збір штрафів по 170 гривень з тих, хто не встиг зорієнтуватися або повірив численній неправдивій інформації.

А згадана вище публікація на “Від і до” під назвою “Біля міської податкової Чернівців черги підприємців” виглядала наступним чином:

Подача декларацій за січень та лютий стала для них несподіванкою

Вчора центральні ЗМІ повідомляли про черги до Київських районних податкових адміністрацій, сьогодні – схожий ажіотаж уже добіг Чернівців. Черги  –  біля приміщення податкової та у фойє, а основна мета – подати податкову декларацію.

– Про те, що податкову декларацію потрібно подати до 21 березня, почула лише вчора, – розповідає підприємець Марія Мазан, яка працює на єдиному податку. – Раніше спрощенці повинні були подавати декларацію раз на квартал, а зараз виявилося, що необхідно подавати її ще й за кожен місяць. Отож, зараз маю відзвітувати за січень та за лютий. Інакше – доведеться сплатити 170 гривень штрафу.

Начальник відділу масово роз’яснювальної роботи  та звернень громадян ДПІ м. Чернівці Марія Коцим’юк запевняє, що нові правила не є новиною для підприємців.

– Перший термін подачі цієї декларації був до 20 лютого, але зважаючи на те, що форма декларації була затверджена лише 16-го, ДПА України дозволила всім платникам подати її до 20 березня, тобто відстрочила термін на місяць. Черги ж у податковій пояснюються перш за все тим, що підприємці полюбляють робити все в останній день, – зазначає п. Коцим’юк.

Втім, ситуація складна тим, що не всім підприємцям, які приходять до податкової дійсно необхідно подати у цей термін декларацію. Зокрема нові правила діють для приватних підприємців та юридичних осіб, які виступають податковими агентами, тобто мали обов’язок щодо утримання податку з доходів фізичних осіб. А, отже, платнику єдиного або фіксованого податку, який не має найманих працівників, подавати до податкової декларацію щомісяця не потрібно, – каже Марія Коцим’юк.

Втім, аби ажіотаж, що виник, був не настільки відчутним, податківці обіцяють приймати звіти і у вихідні: з 7.30 до 21.00.

Ірина ВОРНІЧЕСА

Рекомендуємо усім підприємцям до 21 березня (понеділок) включно (незалежно від подекуди протирічних інформаційних повідомлень) піди до податкової і подати декларацію за січень та лютий.
У крайньому випадку, якщо знову виявиться, що подавати її мають не усі, – отримати інформацію з перших рук.

 • Цікаво, чи вийшла стаття у друкованому "Погляді" в четвер. Дивно, що газета, яка претендує бути однією з найкращих "тупо забирає статтю з помилкою" без пояснення по суті…

  • Mykola

   статтю було додано о 13:48 18.03.2011у четвер навряд чи вийшла, у четвер лиш шум в Києві піднявся.стаття – я не думаю, шо вона була з помилкою (з боку журналіста чи видання). я думаю, то пані з податкової надала таку дезінформацію (в процесі натхненного запевняння, що підприємці чудово обізнані – просто недисципліновані, тому й подають звіти в останній момент); а коли позиція податкової щодо декларації істотно змінилася – щоби не ганьбитися, попросили забрати статтю;у "Від і до" пішли назустріч – і забрали.щодо податківців – якщо самі не знають, то хай не кажуть, що нова декларація "не є новиною для підприємців".я вже навіть чую багато думок про те, що податківці навмисне заявили ніби "платнику єдиного або фіксованого податку, який не має найманих працівників, подавати до податкової декларацію щомісяця не потрібно" – з метою заробити на штрафах. тобто учора сказали, що подавати не треба – а у вівторок стягнули би штраф.

 • навіть якщо "Погляд" і пішов комусь на зустріч, то коректно було би пояснити це своєму читачу, чи як вважаєш?

  • Mykola

   http://vidido.ua/index.php/pog…:)звичайно було б коректно; але на фоні стандартів роботи ЗМІ у нас в області цей випадок зовсім не є "кричущим":)бачиш, працювати за усіма стандартами може собі дозволити досить маленьке ЗМІ – яке надто маленьке шоби, з одного боку, становити для когось загрозу (чи потрапляти до сфери інтересів); а з іншого – шоби в процесі зростання обрости різними "взаємовигідними зв'язками".

ТЕҐИ:
internet Literatur Cafe Анонс Буковина Література Мистецтво Новини Освіта Охорона здоров’я Події Політика Святкове Статті Театр ім. О.Кобилянської Художній музей Чернівці афіша в Україні виставка вшанування пам’яті презентація прес-конференція прес-реліз фестиваль фото