Епідемія грипу, підбірка останніх новин (2 листопада)


(На фото – сьогоднішня селекторна прес-конференція в ОДА)

Чернівці-місто:

За порушення карантину вже починають притягувати до відповідальності!
Нічний рейд з перевірки закладами ресторанного господарства вимог епідемічного режиму провела міськСЕС. Перевірено 18 об’єктів. Порушення епідемічного режиму виявлено у чотирьох – у ресторанах «Турист», « Вечірній Київ», « Панда» та « Лісний узвіз» . Щодо цих закладів міськСЕС винесла постанову про їх закриття. Їхніх керівників притягнуто до адміністративної відповідальності. …

У зв’язку із скаргами чернівчан на те, що телефони поліклінік, за якими приймають виклик лікаря постійно перевантажені, міський голова Микола Федорук звернувся до керівництва ЧВ ВАТ « Укртелеком» з проханням забезпечити телефони реєстратур міських поліклінік функцією переадресації або ж встановити тимчасово багатоканальні телефони.

Мер Коніна – міста-побратима Чернівців пообіцяв, що вже у найближчі дні чернівчани отримають тисячу доз « Таміфлю» , інші препарати для профілактики і лікування грипу. Благодійний вантаж з цими препаратами вже підготовлено до відправки у Чернівці із Коніна.

Чернівецька область:


Чотиристороннє рішення (підписали голова обласної державної адміністрації Володимир Куліш, голова обласної ради Іван Шилепницький, голова обласної ради профспілок Володимир Шкварковський та голова Федерації роботодавців Чернівецької області Микола Бузинський) щодо захисту громадян області в умовах поширення епідемії грипу було підписано сьогодні прямо у присутності журналістів;
тут же – невеличкий коментар до рішення.


На забезпечення аптечної мережі переліком необхідних медикаментів орієнтовано всі аптечні установи краю, з якими проведено нараду в обласній державній адміністрації. У разі невиконання доручення, аптечна установа буде позбавлена ліцензії. Про це під час спілкування з журналістами обласних та районних засобів масової інформації повідомив голова обласної надзвичайної протиепідемічної комісії Олександр Грушко. Медичні заклади краю повністю забезпечені фармацевтичними препаратами – нині в області сформовано тритижневий запас всього необхідного. Протягом останньої доби область отримала 5 тис. 800 упаковок “Таміфлю”, завдяки чому нині Буковина цілком забезпечена цим препаратом.
Окрім того, в область надійшли перших 8 тонн цибулі з Криму, з яких частину буде передано у військові підрозділи, частину – в колонію, ще частину – районним територіальним центрам для роздачі тим верствам населення, які є найменш соціально захищеними. Усі продукти, які надходитимуть по лінії гуманітарної допомоги (цитрусові, часник, цибуля) також передаватимуться в територіальні центри для забезпечення ними малозахищених категорій громадян.

В наш дім знову прийшла біда. …” – такими словами розпочинається звернення Володимира Куліша до мешканців Буковини; повний текст маємо змогу побачити ось тут.

Протягом одного дня буде пошито не менше 50 тис. масок з марлі, зазначив Володимир Куліш, і додав, що таким чином ми вийдемо на ту кількість пов’язок, яка нам необхідна нині, і зможемо забезпечити засобами індивідуального захисту кожного буковинця. Окрім того, голова обласної державної адміністрації звернувся до буковинських підприємців, які займаються організацією масових заходів, з проханням утриматись від проведення будь-яких заходів, що передбачають скупчення великої кількості людей, адже саме міжособистісні контакти є основним джерелом розповсюдження гострих респіраторних захворювань. Також, аби убезпечити населення від передачі вірусу, на Буковині вже закриті всі ринки, крім тих, на яких продається овочева та фруктова продукція.

Новини МОЗ:

02.11.2009 :: Алгоритм надання медичної допомоги хворим на пандемічний грип, викликаний вірусом (А H1/N1 Каліфорнія)

02.11.2009 :: Оперативна інформація щодо захворюваності на ГРВІ/ГРИП станом на 08:00 2.11.2009

02.11.2009 :: Пам’ятка по грипу типу А/H1N1 (Каліфорнійського)

02.11.2009 :: Рекомендації щодо виявлення та допомоги вагітним жінкам з проявами ГРВЗ в умовах пандемічного грипу

02.11.2009 :: Звернення Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича до ЗМІ

02.11.2009 :: Пам’ятка для запобігання розповсюдження грипу в закритих дитячих установах

02.11.2009 :: Звернення Міністра охорони здоров’я України Василя Князевича до політикуму

Новини КМУ:

Юлія Тимошенко ініціює створення державної мережі аптек

Глави Урядів України та Польщі обговорили епідеміологічну ситуацію в Україні

Юлія Тимошенко: Уряд виділить фінанси на дооснащення двох провідних лабораторій країни

Юлія Тимошенко: Україна має можливості самостійно ідентифікувати грип А/H1N1

Юлія Тимошенко доручила укласти контракти на постачання ліків з вітчизняними виробниками

Юлія Тимошенко доручила переглянути систему реєстрації лікарських засобів

Уряд знизить максимальні оптово-відпускні ціни на низку медикаментів для лікування і профілактики грипу

Вітчизняні виробники ліків та лікарських засобів готові співпрацювати з Урядом на умовах фіксованих цін

ДПА виявило низку порушень з ціноутворення на ліки в аптеках

Прес-служба Президента України інформує:

Президент України жорстко контролюватиме виконання протиепідемічних заходів – І. Ванникова


Tags: ,