Нові медіа – нові можливості: ТБ, радіо, прінти і платний доступ

Серед досить багатьох цікавих виступів на конференції «Нові медіа – нові можливості 2012» найбільше запам’яталася доповідь Марселя Вааса про платний доступ до веб-версій газет. Власне, для прінтів більше нічого суттєвого не було передбачено (хіба що історія присутності в мережі Газети Виборчої) – інші акцентували увагу на радіо, ТБ, мобільних застосунках тощо.

Отже, Марсель Ваас. Він представив систему платного доступу до веб-сайтів PIANO, ідея якої наскільки проста настільки й геніальна: одна система платного доступу, до якої підключено багато паблішерів. Читач розрахувався один раз – і отримав доступ, наприклад, на місяць до усіх сайтів, які долучено до системи. Пан Марсель неодноразово наголошував, що не обов’язково потрібно залучити усіх ключових гравців медіаринку, і зовсім не обов’язково, щоб серед партнерів системи був найпотужніший із них.
Кілька цікавих моментів про систему PIANO:
1. На кожному із сайтів партнерів-учасників уверху знаходиться панель у вигляді смужки із кількома кнопками. Якщо вже оплатили доступ – тут просто залогінитися. Якщо не оплатили – прочитати про систему, обрати тарифний план і розрахуватися.
2. У Словакії місячний доступ до 11 різних сервісів коштує 2,90 євро.
3. Система наразі працює в Словакії та Словенії.
4. Кожен сайт визначає яку частину контенту зробити платною, її частка варіює від 0 до 60%.
5. Загальна сума ділиться між учасниками: бонус отримує видання, на якому відбулося підключення нового користувача. Далі – залежно від часу перебування на сайті читачів. А також – комісія системи.
6. Підключення до системи платного контенту НЕ ЗНИЗИЛО ВІДВІДУВАНІСТЬ сайтів-учасників!
7. Протягом 2012 року систему планується запровадити ще у трьох країнах.

Досить багато йшлося про радіо.
Ольга Росманова (GfK Ukraine) розповіла про інший ракурс аудиторії радіо:
1. 24% опитаних у віці 16-50 років слухали радіо через інтернет протягом останнього місяця.
2. 39.6% із них слухають радіо через інтернет 30 і більше годин на тиждень.
3. Ті, що слухають радіо онлайн (по Києву): частіше чоловіки, молодь, одружені або проживають з партнером. Частіше мають авто, вищу освіту, більш забезпечені.
Юлія Смірнова (Kiss-FM, радіо Рокс, Хіт-ФМ):
1. Люди слухають радіо через інтернет бо: краща якість / не мають приймача / слухають з комп’ютера / живуть за кордоном / користуються мобільними застосунками.
2. ХІТ-ФМ: одночасна аудиторія в інтернеті складає 20% від ефірної.
3. За рік інтернет-аудиторія ХІТ-ФМ зросла вдвічі і продовжує зростати.
4. Люди ходять на сайти радіостанцій щоб:
послухати онлайн (20% кісс-фм)
пошукати пісню (25% хіт-фм)
підгледіти за ефіром через веб-камеру (13% кісс-фм !!!!!!)
скачати подкасти програм (!!!)
– взяти участь в акції
– інше
5. Вихід радіо в інтернет потрібен щоб:
– зберегти і збільшити аудиторію
– заробити
– не відстати від інших.

Виступав представник SAY.TV – телевізійної соціальної мережі; правда, пояснити до кінця для чого потрібна ця соціальна мережа так і не зміг.

Цікаво було почути про “вектори розповсюдження кібер-ненависті” в українців (Олександр Красновський, КМІС):
1. 79% кібер-ненависті в українців поширюється через коментарі до статей, 77% – через блоги, форуми, чати.
2. 35% кібер-ненависті українців – по відношенню до політиків, 20% – до автора коментаря.

Нові для мене речі розповіла Анна Юрченко (Stanfy) – про смартфони, потреби їх користувачів. Концепція “другого екрана” – це було відкриттям. Суть у тому, що людина дивиться телевізор і паралельно користується смартфоном чи планшетом, і це користування може бути пов’язане із тим, що відбувається на екрані. Так, 29% опитаних шукали через мобільний інформацію, пов’язану із програмою, яку вони в цей момент дивилися. 19% опитаних переглядали через мобільні інформацію про продукт, побачений в телерекламі.

У завершальній дискусії «Онлайн ефір: мотивація та мета Інтернет-трансляції» взяв участь Генадій Сергеєв (ТРК “Чернівці”, радіо “Блиск”). Правда, нічого не сказав по суті, і презентації з собою також не привіз (на відміну від усіх інших доповідачів і учасників дискусії). Сказав, що за новими медіа майбутнє, і що у його каналу є сторінки в соціальних мережах та канал на ютюбі.

Щодо самої конференції «Нові медіа – нові можливості», варто відзначити гарну організацію, зручне місце, ніяких затримок чи накладок у розкладі. Самі презентації для публічного розміщення, на жаль, недоступні. З іншого боку, без живих спікерів багато з них перестають бути презентаціями.
Дякуємо організаторам!

*****

Конференція відбулася за підтримки Ради Європи. Даний проект (конференція “Нові медіа – нові можливості”) виконався в межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Tags: