На Хотинщині виявлено випадок захворювання на сибірку

Спеціальна комісія, до складу якої увійшли фахівці обласних та районних установ ветеринарної медицини, встановила підозру на сибірку в одному з домогосподарств Хотинського району.

Для підтвердження або спростування захворювання патматеріал від тварини досліджений в обласній державній лабораторії ветеринарної медицини. Отримано позитивний результат на сибірку. Згідно Закону України про ветеринарну медицину, приписом Головного державного інспектора ветеринарної медицини Хотинського району, рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хотинській райдержадміністрації, селянське господарство оголошено неблагополучним з сибірки, на нього накладено карантин. Аби запобігти розповсюдженню збудника в навколишньому середовищі, затверджені відповідні заходи –  у приміщеннях утримання тварин проведено дезінфекцію, тіло хворої тварини спалено, всі тварини господарства, а також велика рогата худоба села, щеплені проти сибірки.

Як повідомили в Головному управлінні ветеринарної медицини в Чернівецькій області, сибірка – гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. Збудник хвороби – аеробна нерухома спороутворювальна паличка (на фото). Спори в ґрунті можуть перебувати необмежений час, лишаючись життєдіяльними, і зберігати патогенність. Перебіг хвороби різний, але дуже небезпечною є миттєва форма, коли тварина раптово падає і протягом кількох хвилин помирає. Основним джерелом сибірки є хворі тварини, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з сечею, фекаліями, молоком, кров’янистими виділеннями. Також збудник передається через предмети догляду за тваринами та продукцією тваринництва.

Прес-служба ОДА


Tags: , ,