Етно-фестиваль “На гостини до Івана” до 70-річчя Івана Миколайчука 15 червня

Mykolajchuk I 3.jpgВ Івана Миколайчука була мрія: накрити стіл від Чорториї до Києва і запросити гостей звідусіль на гостину.
Цьогоріч мрія “Білого птаха Буковини” буде реалізована – з нагоди 70-річчя від дня народження славетного українського кіноактора, сценариста і режисера крайова виконавча влада ініціює проведення етно-фестивалю “На гостини до Івана”.
Відповідне доручення підписав перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Георгій Галиць. Ця безпрецедентна подія відбудеться 15 червня, у ювілейний день народження Івана Миколайчука на його батьківщині.
Фестивальне дійство пройде в селах Кіцманського району, розташованих вздовж автомобільного шляху від рідного села кіномитця – с. Чортория до м. Чернівці, і на ньому буде представлено традиційну народну буковинську фольклорну культуру, зокрема аматорське пісенне і танцювальне мистецтво, обряди, вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, національного одягу і вишивок, страв буковинської кухні тощо. Опікуватимуться організацією “гостин” управління культури і відділ з питань туризму обласної державної адміністрації та Кіцманська районна державна адміністрація. До оргкомітету фестивалю залучаються сільські голови Кіцманщини, активні мешканці сіл, які братимуть у ньому участь.
Очевидно, кожна сільська громада прагнутиме якнайкраще презентувати себе на цьому фестивалі, який, впевнені організатори, відвідає чимало поважних гостей зі столиці і з поза меж України. Уже найближчим часом відбудеться зустріч з представниками туристичних компаній і туроператорами області і їм презентуватиметься туристичний путівник фестивалю. Також в області розробляється туристично-пізнавальний маршрут “Стежками Івана Миколайчука”. Партнером фестивалю зголосився стати журнал “Міжнародний туризм”.

(с) Прес-служба ОДА


Tags: , , , ,