Українські та румунські митники в Чернівцях


27 липня у Чернівцях – митний день.
Зранку в центральному корпусі ЧНУ – розширена виїзна Колегія Державної митної служби; з обіду – зустріч із керівництвом Митної адміністрації Румунії та підписання пакету двосторонніх угод, направлених на сприяння ефективній взаємодії митних відомств під час “Євро 2012” та у протидії контрабанді.

За 20 рокі незалежності це перша зустріч із митниками України та Румунії такого високого рангу.


8 година ранку, біля брами Резиденції пожвавлення – батьки переживають, що дітей не пустять здавати документи чи на іспити.
На іспити пускали, подавати документи на вступ – почали пускати після 9 години.


Ігор Калєтнік, Голова Державної митної служби України; коротка доповідь про виконання і перевиконання плану за надходженнями до бюджету, про новий Митний кодекс і найближчі перспективи реорганізації Служби, у тому числі й до “Євро 2012”


Українська та румунська делегації (Голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік, голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв, керівник Митної адміністрації Румунії Віорел Команіце, Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску, Генеральний консул Румунії у Чернівцях Татіана Попа)


Татіана Попа, Генеральний консул Румунії у Чернівцях, Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску


керівник Митної адміністрації Румунії Віорел Команіце (праворуч)


Підписання пакету документів


Невеличке відзначення історичної події

Щодо безпосередньо “тут і зараз”, то “…відповідно до спільної програми “Україна-Румунія-Молдова” Європейським Союзом виділено 13 млн. євро і частина з цих коштів буде спрямована на облаштування двох митних переходів у Дяківцях і Красноїльську. Нині на території області знаходиться 5 митних переходів, які, відповідно до законодавства ЄС, мають отримати статус міжнародних. Це завдання буде виконано протягом 2011-2012 років”.


Tags: ,