Микола Джичка у художньому музеї

Протягом останніх років Чернівецький художній музей презентував шанувальникам прекрасного твори багатьох відомих художників України та Європи. Чернівчани та гості міста мали змогу ознайомитися з роботами митців Кореї, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Франції, побачити твори авторів з Галичини, Дніпропетровщини, Харківщини, Хмельниччини, художників з Києва та Криму. Виключенням не став і лютий 2010 року.

Саме в середині лютого у виставковій залі музею було відкрито персональну виставку молодого, талановитого та в позитивному сенсі «неадекватного» художника з Івано-Франківщини МИКОЛИ ДЖИЧКИ під назвою «33» (Чому саме «33»? Спробуйте здогадатися самі ?). Народився митець у січні 1977 року в с. Більшівці Галицького району Івано-Франківської області. В 1999 році він закінчив навчання на художньому факультеті Прикарпатського університету (відділ “Oбразотворче мистецтво та креслення”).

Цікавим періодом його життя стали 2000-04 рр. В цей час Микола Джичка навчався та працював у столиці Великобританії – Лондоні. Напевно, саме тут, в одному з провідних європейських культурних центрів, молодий митець увібрав у себе прогресивні риси сучасного мистецтва і зрозумів, що на фоні певної стандартності та класичності мистецтва пошук форми та змісту стає хіба що не обов’язковим. Після повернення з Європи протягом 2004-06 рр. працював художником-дизайнером на ТзОВ “Укрінтехбуд”.

З 2006 р. є головою громадської організації “Молодіжна Мистецька Формація ”Форумс” м. Івано-Франківськ та активним учасником фотоклубу “Колумб”, а з 2007 р. працює на посаді головного художника в Івано-Франківському обласному художньому музеї.

Що являє собою Микола Джичка? Напевно, на мою особисту думку, краще Михайла Дейнеги, директора Івано-Франківського художнього музею та відомого фахівця у галузі мистецтва, не скаже ніхто. «…непересічна особистість з неадекватним мисленням. Дійство пізнання граничить із творчістю відображення». Це – митець надзвичайно цікавий та непередбачуваний. Його роботи провокують глядача, підштовхують до роздумів та осмислення. Епатаж, безмежна фантазія, постійний творчий пошук і потужна енергетика творів відрізняють його від багатьох сучасних художників. Творчість автора привертає значну увагу як шанувальників мистецтва й засобів масової інформації, так і мистецтвознавців. Звичайно, відгуки іноді діаметрально протилежні, але, за свідченнями, Микола адекватно сприймає навіть найсуворіші критику та зауваження.

Без сумнівів одне: картини Миколи Джички варті того, щоб їх бачити і скласти своє власне враження від сучасного мистецтва в його виконанні. Виставка працюватиме до 28 лютого. Чернівецький художній музей чекає всіх небайдужих у виставковій залі з його експозицією.

(с)
Альберт Комарі, старший науковий співробітник. Чернівецького художнього музею [artmuz_nv@ukr.net]

Виставки та досягнення Миколи Джички:

Квітень 1998 – перша персональна виставка “Я не знаю що це…” у виставковій залі В. Луканя (Прикарпатський університет).
Вересень 2003 – спільна виставка в 491 Gallery & Vertigo Film Club, 485 Grove Green Rd., Leytonstone, London.
Лютий 2004 – участь в The SYNERGY PROJECT, Weston street, London Bridge, London.
Липень 2004 – спільна виставка в Vinopolice Museum, London Bridge, London..
Грудень 2005 – персональна виставка “Те, що залишається” у висавковому залі ІФНСХУ, вул. Незалежності, 53.
Жовтень 2006, 07, 08 рр. – участь у Львівському міжнародному салоні “Високий замок”.
Листопад 2008 – персональний грант на арт-менеджерські курси в рамках спільного українсько-шведського проекту “SWIЖЕ”, Стокгольм, Швеція.

Додаткова інформація про художника та його твори на вебсайтaх:

www.dzhychka.razom.eu
www.forums.if.ua
Контакти: e-mail: uk_kolya@yahoo.com
тел. 8-050-9361439

(с)
Альберт Комарі, старший науковий співробітник. Чернівецького художнього музею [artmuz_nv@ukr.net]


Tags: , , ,