Політ – це прекрасно…

В середу, 16 грудня, в Чернівецькому художньому музеї відбулося урочисте відкриття виставки Арт-студії «Музеум», яка святкує цього року своє десятиріччя. За ці десять років Арт-студія стала відомою не тільки на Україні, але й в усьому світі, вихованці студії неодноразово ставали переможцями та дипломантами різноманітних конкурсів та виставок. Свої твори на ювілейній виставці, яка носить назву «Політ – це прекрасно…», презентували двадцять шість авторів. Серед них – і ті, що вже закінчили навчання та працюють за різноманітними спеціальностями (Я. Фотокакіс, О та А. Агісян, Ю. Обедзинська, Н. Гаврилець, В. Поляков, Ю. Шелифіст, Т. Харіна, Ю. Вьюга, О. Афанасьєва, М. Уварова, І. Садко, О. Кушпетюк), і ті, що нині продовжують славні студійні традиції паралельно із навчанням (М. та О. Снітко, О. Безушко, К. Карвацька, М. Стерлікова, В. Розвадовська, Г. Кравченко), й навіть наймолодші учасники виставки – Андрій та Олексій Рабушини, яким відповідно 5(!) та 9 років.

«Ця виставка у ювілейний, десятий рік нашого існування, є без перебільшення символічною. Це – певного роду звіт за десять років твочої діяльності студійців», – каже беззмінний керівник «Музеума», Заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Г. Гараса, член Національної Спілки художників України Олена Миколаївна Михайленко, – «Виставка відрізняється від багатьох попередніх ще й тим, що перед її учасниками не було жодних рамок чи обмежень – ані в тематиці, ані у стилістиці, ані у жанрі чи техніці виконання. Студійці виставили те, що вважали за доречне. Тому серед експонованих робіт є як вже відомі шанувальникам творчості «Музеума» твори, які вже встигли побачити світ, так і нові роботи, виконані, так би мовити, спеціально під цю виставку».

________________________________________

Хочеться ще раз нагадати всім тим, хто цінує мистецтво та цікавиться творчістю талановитої чернівецької молоді, що Арт-студію «Музеум» було започатковано в 1999 році завдяки ініціативі саме пані Олени та керівництва Чернівецького обласного художнього музею. Протягом цих десяти років художній музей активно підтримував і підтримує молодих митців, а також намагається постійно пропагувати їхню творчість. Щорічно у виставкових залах музею експонується 3-4 виставки студійців, і, окрім цього, відбувся вже цілий ряд персональних виставок найбільш досвідчених членів студії (Л. Нікорич, Д. Сєдова, Н. Кабак, Н. Тарануха).

Альберт Комарі [artmuz_nv@ukr.net],
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Tags: ,