Мітинг під обласною радою тривав 3 години: задоволено усі вимоги

Чернівецька обласна федерація риболовного спорту, Українське товариство мисливців та рибалок, Чернівецьке представництво Громади Рибалок України, Чернівецька обласна громадська організація «Європейський Рух» – сьогодні з 10 до 13 години провели мітинг, спрямований на припинення промислового вилову риби на Дністровському водосховищі, боротьбу з браконьєрством та безконтрольним продажем сіткоматеріалів.
Каталізатором подій став кричущий випадок, який мав місце 7 грудня цього року і про який ми вже писали.

Незважаючи на неабиякий мороз, мітингуючі діяли організовано і стояли “до останнього”.


Гасла – прості й нехитрі, і дуже конкретні

до мітингувальників вийшли депутати обласної ради; а вимоги – внесли до порядку денного сесії, що якраз тривала у цей час. Крім того – запросили представників громади виступити у сесійній залі.

У сесійній залі з цього приводу виступив депутат Вакарюк, а потім запросили до слова представника мітингуючих – голову Чернівецької обласної федерації риболовного спорту


Одна із вимог – до держтелерадіокомпанії, яка “відмовилася висвітлювати ці події”. Як тільки прозвучали ці слова – у задній частині залу одразу підвелася оця пані і дуже активно почала протестувати: “Неправда! Неправда! Ми – державна установа, нам потрібно подавати офіційні запити, на папері! А просто розмова – це неприпустимо, це для нас корупція!”
Ну ось таке уявлення про роботу ЗМІ у третьому тисячолітті у держтелерадіокомпанії..
Депутати обласної ради, правда, не дали пані розвинути свою думку – звідусіль посипалися заклики не заважати виступаючому і не перебивати його.


Тут же дали слово і панові Харабарі.
“обо всем и ни про что” – так підсумував його виступ пан Шилепницький. “Треба було Вам вийти до цих людей і перед ними виступити – то тут би так довго не говорили”, – додав голова Обласної ради.

А ось і результати голосування “в цілому” – як бачимо, АБСОЛЮТНО УСІ вимоги мітингуючих було задовільнено у повному обсязі: і звернення до кабміну, і до прокуратури та УМВС; і утворення спеціальної слідчої комісії.

Пан Проскурняк згодом вийшов до громади і пообіцяв, що до п’ятниці розбереться із ситуацією.

Що ж – чекатимемо на розвиток подій.

(ОНОВЛЕНО)
+ інформація від учасників подій:

ВИМОГИ УЧАСНИКІВ МІТИНГУ

1. Заборонити промисловий вилов риби.
2. Звільнити керівництво рибохорони – начальника Чернівецького територіального управління Рибінспекції Рогозу Т.В. та начальника Верхньодністровського басейнового управління Харабару В.Ф.
3. Покарати і звільнити начальника Кельменецького РВ УМВС Гончара А.І. за порушення прав людини і невиконання службових обовязків
4. Звернутися до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, Президента України – Віктора Ющенка, Голови ВРУ – Володимира Литвина з приводу ситуації, що склалася на річці Дністер.
5. Заборонити роздачу земель в прибережній зоні річки Дністер.
6. Висловити недовіру ЧОДТРК за розповсюдження неправдивої інформації та за необ’єктивне висвітлення ситуації.

Всі ці питання були розглянуті на засіданні сесії обласної ради та цілком підтримані.

Більше того, після неодноразових викликів «ГАНЬБА», до мітингуючих вийшли депутати обласної ради Салагор, Кобевко, а також Палій, Романів, які обіцяли у всьому розібратися. Після довгого очікування мітингувальників до них все-таки вийшов начальник Верхньодністровського басейнового управління Харабара Василь Федорович, хоча ніяких зрозумілих коментарів з цього приводу так і не надав, але пообіцяв зустрітися з рибалками 22.12.09. о 9-00. Пан начальник Чернівецького управління міліції Проскурняк Г.В. спочатку вимоги вийти до мітингувальників проігнорував, але буквально через 5 хв. передумав підійшов до учасників мітингу і сказав: «Я нічого не знаю про цей інцидент. Я вивчу цю справу і винні будуть відповідати згідно чинного законодавства. Дайте мені 5 днів – і в п’ятницю о 9-00 я Вас чекаю в себе в кабінеті. Я Вам надам інформацію з цього приводу. Беру ситуацію під свій контроль».

Також надаємо текст звернення, яке було надіслано Президенту України – Ющенко В.А, прем’єр- міністру Ю.Тимошенко, спікеру В.Литвину.

Президенту України
Ющенку В.А.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Враховуючи загрозливу екологічну ситуацію, яка порушує Конституційні права людини на відпочинок та вільне заняття водними видами спорту, збереженню природніх ресурсів для прийдешніх поколінь, ми змушені звернутися до Вас з вимогою щодо заборони промислового вилову риби в басейні річки Дністер.
Так, в даний час, в басейні Дністровського водосховища відбувається контрольний, так званий науковий вилов риби. Дана процедура, як правило, відбувається, коли здійснюється промисловий вилов риби, або з метою визначення квот для майбутнього промислового вилову. При цьому зазначаємо, що мораторій на промисловий вилов риби завершується 31 грудня 2009 року.
Промисловий вилов риби на Дністровському водосховищі вперше розпочався в 1991 році всупереч рекомендаціям науковців, які ґрунтуючись на багаторічних наукових спостереженнях, вважали і вважають, що промислове освоєння Дністровського водосховища є шкідливим для екологічного стану як самої річки, так і прибережної території. І насамперед з причин екологічної катастрофи, яку пережив Дністер в 1983 році, в результаті якої загинула значна частина іхтіофауни водосховища та майже все донне населення, включаючи цінні кормові організми.
До певного часу потенціал водосховища міг забезпечувати тільки потреби рибалок-любителів. Ситуацію ускладнило повальне браконьєрство, що зростало з погіршенням економічної ситуації в країні, та безконтрольний продаж сіткоматеріалів, а також бездіяльність правоохоронних органів, про що свідчить факт, що мав місце 7 грудня 2009 року. Близько 16 години на річці Дністер невідомими особами з вогнепальної зброї було обстріляно човен спортсменів, членів Чернівецької обласної федерації риболовного спорту, які рибалили спінінгом з човна.
На місце події прибули працівники міліції, які замість того, щоб організувати слідчі дії та оперативно-пошукові заходи по встановленню невідомих осіб, якими була застосована вогнепальна зброя, почали вимагати від потерпілих написання якихось розписок та безпідставно вилучили у них мобільні телефони для якихось перевірок.

Враховуючи вищезазначене, просимо:

1) Прийняти рішення щодо заборони промислового вилову риби на річці Дністер.
2) Заборонити передачу земель водного та природно-заповідного фондів у приватну власність, в оренду, в користування, під забудову чи для яких-небудь потреб;
3) Визначити, що басейн річки Дністер є місцем забезпечення реалізації конституційних прав громадян України на відпочинок;
4) Зобов’язати правоохоронні органи здійснити систему заходів щодо забезпечення порядку в басейні річки Дністер.

Голова Президії Чернівецької обласної
федерації риболовного спорту Олег Воронцов

Голова Чернівецького представництва
Громади Рибалок України Сергій Машенцев

Голова Чернівецької обласної громадської
організації «Європейський Рух» Володимир Вакарюк

(с) Галина Єреміца [galka29_78@mail.ru]


Tags: , ,